Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két anyanyúl tartható-e...

Két anyanyúl tartható-e együtt, ha már az ellés előtt összeszoktak?

Figyelt kérdés
Nem szándékos módon, de két előhasi anyám egy ketrecbe került. Egymás mellett 'laktak' 2 hettel ezelőttig, amikor az egyik lyukat rágott a másik ketrechez. Mivel nem bántották egymást, illetve azóta is szépen elvannak, nem választottam külön őket, illetve elbontottam a maradék falat. Hétvégén várható az ellésük, nagyjából egyszerre (+-2 nap). Külön elletőládát tettem nekik a ketrec két kólön sarkába, illetve 2 itató és etető van beszerelve (bár mindkettő használja mindegyiket). A kérdés az, hogy ellés után várható-e, hogy egyik anya kárt tegyen a másikban, vagy annak szaporulatában? Válasszam külön őket ismét, vagy maradhatnak így? Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata?

2022. máj. 24. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom de biztos ami biztos válaszd őket külön nehogy baj legyen mert hormonális változásokon mennek át a vemhesség miatt és nem tudni szülés után hogy fognak egymással viselkedni.
2022. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Várható sajnos.


Közös területen általában akkor vannak el az anyák, ha van elég nagy hely (és itt inkább a szabadtartás méreteire kell gondolni).


Az anyai viselkedése sok játékszabályt felülír.


Persze van rá esély, hogy nem lesz gond, de lutri, hogy lesz két normális almod vagy egy se.


Tedd szét, vagy tegyél vissza elválasztót.

2022. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!