Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó ez az elképzelés? Tengerima...

Jó ez az elképzelés? Tengerimalac téma. Vélemény?

Figyelt kérdés

Egy fiú és egy lány, a fiú ivartalanítva lesz.

Ferplast 120*60-as ketrec, az alábbi felszerelésekkel:

[link] (Ennek az ablakából egy plusz ajtót vágok majd.)

[link] (Ebből kettőt összefűzök.)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] (Ebből 2 lesz, jobban hozzáférnek, mint az egy 250milishez.)

[link] (Ebből kettő malacos, egy tápnak, egy zöldségnek.)


Nem tudom, nem kéne-e még valami felszerelés, szerintem üres lesz így még, csak nem tudom mit tehetnék még bele nekik, hogy ne unatkozzanak, tudjanak játszani.


[link] (Minden nap takarítom majd.)

[link] (Teszek majd a búvóhelyekre is belőle, nem csak a tartóba.)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezeket majd úgy adom, hogy ugye reggel-este etetek majd és minden alkalommal másikból, így változatos lesz. Félig töltöm majd csak a táljukat, vagy amennyit kb megesznek fél nap alatt, majd kitapasztalom, aztán ami marad, azt következő etetéskor kiöntöm, frisset adok mindig.


Zöldség-gyümölcsből szintén úgy gondoltam, hogy minden alkalommal csak egyfélét, de mindig másik félét, hogy változatos legyen, lemegyek mindig a boltba(Tesco van a legközelebb meg Aldi), veszek valamit frissen és abból vágok egy tállal nekik vagy fél tállal. Néhány tiltólistáson(krumpli, karfiol, karalábé, káposzták, hagymák, citrusok, hüvelyesek) kívül mindent adnék.


Mindennap szedek nekik majd egy nagy marék friss fűfélét.

Napi 2x ki lesznek engedve felfedezni, játszani, szaladni, kb 1-1 órára.

Szeretet korlátlan mennyiségben, persze, amíg nem zavarom vele őket.



2022. jún. 6. 10:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Kitaláltam még valamit, abból a rönkhídból veszek még egyet és csináok belőle feljáró-rámpahíd-akármit.
2022. jún. 6. 11:07
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A magos tápokat felejtsd el kérlek. A tengerimalac fűevő, a magos tápok ártanak az emésztőrendszerének. Jelenleg a Versele Laga-nak az egyetlen minőségi tengerimalac tápja a Cavia Complete. Persze nem ez az egyetlen adható, de jelenleg Magyarországon ez a legjobb ár-érték arányú jó minőségű táp.

Ha valahol olyat találsz, hogy a Cavia Nature is adható, akkor az valószínűleg régi, vagy elmaradott cikk. Egy időben tényleg ajánlották, de már egy ideje megváltoztatták a receptet, és jelenleg nem megfelelő az összetétele.

FONTOS! A tápokat ne keverd, a változatos táplálkozás biztosítására többféle szénát adunk a malacoknak. A táp egyébként is csak kiegészítő, reggel-este 2-3 evőkanállal adj nekik. Az állandó hirtelen tápváltás a pocakjukat is megterheli.

A szénának, fűféléknek a táplálkozásuk legalább 80%-át kell kitennie, de minél többet kapnak, annál jobb. Lehetőleg egész nap legyen előttük. A sok táppal az a probléma, hogy leszoknak a szénaevésről, mert a táp finomabb, és az nem egészséges ("Félig töltöm majd csak a táljukat, vagy amennyit kb megesznek fél nap alatt, majd kitapasztalom").

A zöldség, gyümölcs pedig inkább nasi. Persze nem tilos adni, nehogy valaki megsértődjön, de nem kell naponta egy tállal adni, elég néhány karikát.

Szóval összefoglalva az etetést. Kevés táp, zöldség, gyümölcs, és korlátlan mennyiségű széna, fűfélék.

Egyébként az adható tápok listája: Versele-Laga Cavia Complete, Trovet Guinea Pig, JR Farm Grainless Complete, bármelyik Real Nature táp.


A többiben én nem látok problémát, esetleg az nem biztos, hogy ők fognak játszani a labdával, inkább szaladgálni szeretnek, így ha többet ki tudod, akkor nyugodtan kiengedheted őket.


Tengerimalacok táplálása:

[link]


A ketrec berendezése:

[link]


Ajánlom, hogy nyugodtan olvasgass az oldalon. A tengerimalac mentés oldala, jelenleg Magyarországon az egyik legmegbízhatóbb oldal.


Amit még szeretnék megjegyezni, mert probléma szokott lenni, hogy még most, mielőtt megérkeznek a malacok nézz utána a környékeden lévő egzotikus, tengerimalacokhoz értő állatorvosoknak. Sokaknak nem tűnik fontosnak, de a tengerimalacok tünetrejtő állatok, így ha látszik rajtuk a betegség, akkor már nincs idő orvost keresni, jó ha tudod, hogy kihez viheted. Ha többet ismersz, akkor ha az egyik nem tud, majd fogad a másik.

Ehhez kapcsolódnak még a következő cikkek:

[link]

[link]


Ha van facebook fiókod, akkor ajánlom a következő csoportot:

[link]

(Tengerimalacok - Értük és Velük)

Ez a mentés beszélgetőcsoportja, segítőkész tagokkal, bármit megkérdezhetsz, és a legjobb tudásuk szerint próbálnak segítenek. Persze fontos, hogy te is együttműködő legyél, mert sokan támadásnak veszik, ha nem ugyanazt gondolják a malacosok, mint ők (főleg ha a kérdező rosszul tartja állatait), és ez a malacnak lesz a legrosszabb. A csoporttagok segítőkészek, barátságosak, és malacorientáltak, sokan több éves tapasztalattal a hátuk mögött (Szóval ha valamiben mást gondolnak, azt ne vedd támadásnak).


Boldog malacozást kívánok. :)

2022. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak ehhez tudok hozzászólni:


- 2 kicsi itató helyett jobb 2 nagy (vagy akár 1 nagy). A nagyon kicsi itatókban nyáron hamar megmelegedne a víz, bepállana. Nagy melegben a nagyban is érdemes naponta 2x vízcserét

- ha váltogatod a tápokat, egyszerre több zacskó van nyitva, könnyen megmolyosodhatnak.

- sok holmit én nem adnék oda nekik egyzsrre, csak mindig kapnak valami újat ha a régi tönkremegy

- az almot nem szabad túl gyakran sem takarítani, van egy optimális üteme. Egyrészt pazarlás, másérszt van egy flórája. Nem kell agyonfertőtleníteni. Nyilván tisztán kell tartani (ami alomfüggő és az állatoktól is függ, hogy mennyi. Bizonyos esetben lehet akár 3-4 hét is! Persze többnyire inkább 1-2 hét az átlagos)

- érdemes hosszútávon gondolkodni, és inkább apránként de folyamatosan kényeztetni őket mint az elején minden földi jót egyszerre odaadni.

2022. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen a vizüket napi 2x mindig cserélném, ezért sem kell nagy belőle, meg kettő lesz.

A tápokat le tudom zárni jól, vagy frissentartó dobozokba tenni.

A napi takarítást úgy értettem, hogy alomcsere, nem domestos. z is lehet, hogy elég a pisis részeket kiszedni, az egészet meg 2-4 naponta, nem tudom mennyi idő alatt használják el. 2 hetente meg ecetes takarítás.

Egzotikus orvos már megvan, kiírtam a telefonszámot, rendelési időpontot, ügyeletet.

2022. jún. 6. 12:46
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy a labda az snack-labda, gondoltam, ha érzik benne a kaját, elszórakoznak vele, de előfordulhat, hogy inkább nekimennének fogakkal :D

Illetve eszembe jutott még, hogy vennék nekik a szalmarépa mellé ilyet is:

[link]

[link]


Meg valaki mondta, hogy nem csak a Versele-Laga kaják jók, hanem pl: Panzi, Yoyo, Vilmie, FitFun, Lolo Pets(mint a széna), Vitakraft, JR farm, Darwin, Natureland, Puur.

2022. jún. 7. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Fogkoptatókövet semmiféleképpen! Rendkívül ártalmas nekik, a gyártót csak a haszonszerzés érdekli, ezért gyártják. A széna (ami az eledelük több mint 80%-a) kiváló fogkoptató, ezen kívül lehet nekik berakni fadarabokat (természetesen olyat ami nem mérgező nekik), mondjuk a fahidat, vagy faágakat, meg talán a szalmarépát.
2022. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért ártalmas a kő??
2022. jún. 7. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Először a hímet vegyél amint eléri az 500g-ot ivartalaníthatóváválik, utána jöhet a nőstény.


A kő pénzkidobás, ártalmas nekik és nem is használják!

2022. júl. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!