Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jól tettem, hogy kioltottam...

Jól tettem, hogy kioltottam egy patkány életét? Miért érzem magamat rosszul miatta?

Figyelt kérdés

Tudtam róla, hogy egy patkány él a fás kamrában. Eddig még sosem láttam, csak hallottam, meg tudtam, hogy itt van.

Vagyis, tavasszal voltak többen, de egy cég segítségével ki lettek irtva ezt az egyet kivéve. Tudom, hogy csak ő volt, mert sajnos van tapasztalatom patkány témában.

Mentem a tyúkokhoz és ott állt és meg sem mozdult. Pár percig csak néztük egymást. Majd oda tartottam a gereblyét, amit megszagolt, majd kényelmesen elindult a másik irányba.

Ekkor a gereblyével leszorítottam, majd elkezdett visitani.

Körülbelül fél percig így hagytam, majd fogtam egy nagy követ és összezúztam vele!

Nem szenvedett, mert azonnal megöltem.

Azóta egyrészt rosszul érzem magam miatt, mert 30 éves létemre soha nem öltem még semmilyen állatot! Egyszer véletlen egy kiscsibét, de szándékosan soha semmilyen állatot!

Még a ragasztóba szorult egereket se voltam képes megölni négy éve!

Másrészt, úgy gondolom, jól cselekedtem, mert néhány éve a másik háznál az én hibámból úgy elszaporodtak a patkányok, hogy annyira kaotikus lett a helyzet, hogy el kellett adnom a baromfikat...

Sajnos, annyira eldurvultak, hogy megtámadták a nagyobb csirkéket is a jelenlétemben is!

Volt, amelyiket elvitték, volt egy csirk, amelyiket úgy találtam meg, hogy össze volt harapdálva, haldoklott, keservesen sírt, majd 1 óra szenvedés után elpusztult...

Szóval, úgy érzem, jól cselekedtem most! Mégis, rosszul érzem magam, hogy kioltottam egy emlős életét...



2022. júl. 22. 23:29
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egyébként, lehet a hónapokkal, speciális dobozban kihelyezett méregből evett, azért volt ilyen "barátságos". Nem hinném, hogy haverkodni akart....
2022. júl. 22. 23:31
 2/20 A kérdező kommentje:

Főleg ezért érzem rosszul magam miatta, mert nem tűnt várnak, hanem szelídnek!

Persze, tudom, hogy egyébként veszélyes kártevők! Van józan eszem! Mégis ez a rossz érzés kerített hatalmába...

2022. júl. 22. 23:32
 3/20 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam le, hogy egy kint lévő rossz tálba akartam beletenni, onnan meg egy zsákba, de féltem, hogy a gereblye szorításából kiszabadul, ezért választottam ezt a megoldást.

Továbbá, esélyes lett volna, hogy simán kiszokik a zsákból is.

2022. júl. 22. 23:36
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Szegeny 🥺😢
2022. júl. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem tettél rosszat, bár egy élet kioltása sosem jó, még egy patkány esetén sem hisz ő is csak élni akar. De te ezt a csirkéid érdekében tetted. A gond akkor van, ha ezt valaki élvezetből teszi. Viszont az írásod azt mutatja, hogy téged ez megviselt. Tehát van lelkiismereted és szíved.
2022. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Én nem bírtam volna ilyet megtenni semmiképpen. Szegény 😢😢😢
2022. júl. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
Ez természetes hogy rosszul érzed magad egy gyilkosság után.Csak nehogy rászokj.
2022. júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm ötös!

Eddig én sem voltam erre képes! Meglepődtem magamon!

De, sajnos tapasztaltam, milyen kegyetlenek, amikor elszaporodtak! Ez az érzés dolgozott bennem, mikor

meghoztam ezt a döntést!

Borzalmas volt látni, ahogy a csirke sír, rettenetesen szenved, majd kimúl... Nem tudtam ellene tenni semmit, hogy ne szenvedjen! Csak néztem...

Mondanom sem kell, hogy képtelen lettem volna levágni! Sosem lennék képes egy baromfit megölni!

2022. júl. 23. 00:00
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Uh, hát a leírás nem hagzott valami bizalomgerjesztően (gereblyével leszorítás, kővel halálra zúzás), de tovább olvasva szerencsére azért koderult, hogy nem valami elborult agyú pszichopata vagy, habje tök normális ember. A patkány sajnos kártevő, még ha egy darab nem is zavar sok vizet, ahol egy van, ott csak idő kérdése és lesz több is, azt meg mint írtad már megtapasztaltad hogy milyen...szóval jól tetted, és bízzunk benne, hogy jó darabig nem lesz több és nem is lesz szükség ilyen "mészárlásra".
2022. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A gereblyével leszorítás is fájt neki, de hirtelen nem tudtam máshogy megfékezni! Nem volt más eszköz a közelemben!

Ám utána egyből meghalt, mert a fejét zúztam össze!

Egyébként, jó szívű ember vagyok, aki sosem ártana másnak! Sajnos, sokszor pont ez is a baj, hogy olyanokkal is kedves vagyok, akik később kihasználnak... Persze, ez más téma!

Csak azért írom le, akik esetleg pszichopatának gondolnak.

2022. júl. 23. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!