Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom, melyiket válasszam....

Nem tudom, melyiket válasszam. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal egy kb 60 nm-es lakásban elunk, szeretnénk egy kisemlőst otthonra. Vagy két tengerimalacot vagy két törpenyuszit.

Van már két cicánk, de a másik két kis állatnak külön szobája lenne, ahova a cicák nem tudnak bemenni.

Még nem volt sem nyulam sem malackám, tudnátok esetleg pró es kontra érveket irni mellettük/ellenük ?


Köszönöm a segítséget :)


2022. aug. 14. 16:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem csak a macskától függ. A nyulak és tengerimalacok is prédaállatok,a macska ragadozó,egyik sem 100%ig kiszámítható állat. Bármelyiknél bekattanhat valami,a kisemlős elkezd menekülni vagy a macska indul neki,máris megvan a katasztrófa. Nem éri meg kockáztatni hidd el,attól még mert másnak nagyon kis cukik együtt,úgyse azt fogják posztolni amikor összeverekednek.

Állatorvostól pedig én is hallottam már hülyeséget,pl hogy a törpenyulakat csak egyedül lehet tartani.


Egyébként talán a tengerimalacok jobban elzárhatóak,de nem javaslom akkor sem.

2022. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nyuszi lesz. Szerencsére a torpenyulas csoportban mindenki biztatott, többen tartanak kutyák és macskák mellett nyulat.
2022. aug. 14. 22:25
 13/30 anonim ***** válasza:
66%
Szerencsére. Ha időben észre veszed hogy kinyúlt, még pörit is lehet belőle csinálni, ugye? :)
2022. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Istenem, nagyon gyerekesnek vagytok. Gondolom, úgy papoltok róla, hogy sok tapasztalatotok van vele vagy párban tartjátok őket más nyullal… nekem mindegy, nem lesz gond, a ti véleményetek meg irreleváns innentől. :)
2022. aug. 14. 22:33
 15/30 anonim ***** válasza:
73%

Aztan majd lesz siras, ha nem tud aludni a macskaktol, mert allandoan kaparjak az ajtot, elkezdenek ossze-vissza pisilni, mert stresszeli oket a nyuszi a masik szobaban es egyeb finomsagok.


60 negyzetmeteres lakasban ez a terv kesz vicc. Szegeny allatok.

2022. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Jó persze, kész állatkínzás. Meg gondoltam, ide hozok nyolc kutyát és három madarat is. :)
2022. aug. 14. 22:42
 17/30 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy a tengerimalacokat nagyon nem ajánlatos együtt tartani kutyával/macskával és nem csak azért mert prédaállatok és stresszeli őket a ragadozó jelenléte, hanem mert egymásra veszélyes betegségeket adhatnak át egymással. És ez nem kioktatás, mivel nem én találtam ki, hanem a magyar tengerimalac védő egyesület és az egzotikus állatorvosok ezt ajánlják. Jó lenne ha nem a külföldi csoportokat olvasnád ahol fürdetik a malacokat meg rengeteg zöldséget/gyümölcsöt adnak nekik, amire nincs szükségük mivel fűevő állatok. De kb. hiába is írom ezt le mivel teljesen meg vagy győződve, hogy ez jó, amit gondolsz és továbbra is így fogod csinálni. Egyébként hozzáértő jó egzotikus orvos ilyet nem mond, hogy nyugodtan szoktasd őket össze.

[link]

2022. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok, hogy ne csak negatívat írjak: [link]
2022. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

17


Velük beszéltem, tőlük fogadnék örökbe. Tudnak a cicakrol is, semmi gondjuk nem volt velük. :)

2022. aug. 14. 23:05
 20/30 A kérdező kommentje:

17


A társítás nem azt jelenti, hogy egy lakásban élnek, hanem hogy ne éljenek egy ketrecben velük.

2022. aug. 14. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!