Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom, melyiket válasszam....

Nem tudom, melyiket válasszam. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal egy kb 60 nm-es lakásban elunk, szeretnénk egy kisemlőst otthonra. Vagy két tengerimalacot vagy két törpenyuszit.

Van már két cicánk, de a másik két kis állatnak külön szobája lenne, ahova a cicák nem tudnak bemenni.

Még nem volt sem nyulam sem malackám, tudnátok esetleg pró es kontra érveket irni mellettük/ellenük ?


Köszönöm a segítséget :)


2022. aug. 14. 16:48
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Mindennek utána néztem, tudom, mivel táplálkoznak, hogy nem szabad őket furdetni, hogy nem lehet őket hatékonyan szobatisztasagra szoktatni, hogy időközönként vágni kell a karmaikat, nem kell a kioktatas. Pontosan tisztában vagyok MINDEGYIK kisemlős tartásával, véleményeket kertem a két fajról (tengerimalac, törpe nyúl).
2022. aug. 14. 23:10
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Rendben.

Akkor én a törpe nyuszit ajánlom inkább, ha van elég helyed, hogy sokat kint legyen szabadon a lakásban. A nyuszi szerintem interaktívabb kisállat mint a tengerimalac, közelebbi kapcsolatot lehet vele kialakítani, mint a malackákkal. Viszont a nyuszinak szerintem a tartása kicsit kényesebb a malackákkal szemben, hogy a nyuszik érzékenyebbek, előfordulhat náluk pl. bélleállást. Több dologra kell figyelni, meg aztán az oltás, ivartalanítás. Nekem malacaim vannak, de ha a lakásom nagyobb lett volna, akkor nyuszit vettem volna.

2022. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%
A nyuszi a malacokkal ellentétben szobatisztaságra is nevelhető.
2022. aug. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%

De ha valóban csak egy szobát szánsz az állatra akkor inkább tengerimalac, a nyúl jobban szereti a nagyobb mozgásteret.

Szóval én inkább a tengerimalacot javaslom ha már megdönthetetlen álmaid vannak.

2022. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, mekkora az a szoba. Egyébként költözés előtt állunk, tavasszal veszünk egy nagyobb házat, lehetőleg kerttel, ott ellesznek majd.
2022. aug. 15. 00:24
 26/30 anonim ***** válasza:
12%

Ezt a sok okost!A kérdésre válaszoljatok már ba...átok meg.

Nekem volt mindkettő.Szerintem a nyuszikat nehezebb tartani és nem olyan " szívósak"mint a malacok.

Szóval szerintem tengerimalacokat.

Annyi hogy azok hangosan vinnyognak ha éhesek.A miénk olyan volt,hogy ha reggel meghallotta az êbresztőt,már vinnyogot,addig amíg nem kapott enni.Egyszer kinyomtam a telót és vissza aludtam.Ha nem lett volna malacom ,simán elalszom.De ő csak vinnyogott,várta a reggelijét.Imádtuk!🥰

2022. aug. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Ja és nálam kutyával volt!
2022. aug. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
61%

#25 valóban mondtad hogy mekkora szoba. Csak azt, hogy 60 nm a lakás, amiben van fürdő, wc, konyha és legalább 2 szoba, hogyha az egyiket el tudod különíteni, és gondolom nappali is van. De ha nappali nincs, akkor sem nagy.

Én továbbra is azt mondom, hogy a kisebbik rossz a malacka, de ha mindenképp a nyulat akarod, akkor úgy számolj, hogy ha tényleg sikerül elköltözni, a nyúlnak olyan hely kell, ahol nem tudja kiásni magát. Tehát nem rakhatod csak úgy ki a kertbe, maximum felügyelettel, vagy egy szép kis lyuk lesz a kerítés alatt idővel. A nyúl mindent szét fog rágni ami zöld, tehát ha tervezel némi virágot, akkor megint csak nem ajánlom a nyulat, mert kiírtja. A nyúl, ha tegyük fel nyár van, szép idő és kint van, de te elszaladsz egy kis időre a boltba, és elered egy zivatar mondjuk, nem esik sokáig, utána kisüt a nap, na ha a nyúl úgy dönt, hogy szépen megmajszolja a vizes füvet vagy növényeket, akkor fel is fordul.

Egy nyúl tartása sokkal macerásabb. Pláne, ha a figyelmed a mindennapi dolgok mellett még 2 macskára is elosztódik.

2022. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
75%

27-es nagyon büszke lehetsz erre, hogy kutyával tartottad a tengerimalacod. Remelem te pontoztál le, mivel valószínűleg az egzotikus állatorvosok hülyeségeket beszélnek, és csak az ilyen tapasztalt gazdik mint te a hiteles források. :)


“A más állatfajokkal való tartás kifejezetten tilos! A ragadozók bármikor kárt tehetnek bennük, jelenlétük, szaguk a tengerimalacnak állandó stresszt jelent. A nyulak – még a törpenyulak is! – izmos hátsó lábaikkal pillanatok alatt végzetes csonttöréseket, belső vérzéseket okozhatnak. Az eltérő fajok eltérő kórokozókkal rendelkeznek, ezeket átragasztva akár végzetes betegségeket válthatnak ki a másikban.”

2022. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy miért kell "adjuramistenazonnal" szemléletben hozzá állni ehhez? Megálmodta a kérdező és most rögtön kell a ragadozók mellé a zsákmány állat. De ha ezt nem is nézem, nem elég kettő cica, kell még két nyuszika is, aztán hogy mennyire csökken le az állatokra való idő az már mindegy, mert lehet a macskákra kevesebb idő jut, de a gazdi nem szenved hátrányt mert tud nyuszikázni is közben. Vagy fordítva.

Szerintem élvezd ki az időt, amíg a macskák veled vannak, utána vállalj be préda állatokat, mindenki jobban jár. Kapásból 4 állat.. ha nem vagy otthon egész nap, akinek nem kell dolgozni, akkor mindre jut kellő idő. De ha dolgozol is mellette, szépen lassan szerencsétlen állatok átmennek lakásdísz funkcióba.

2022. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!