Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mókus tartása/vásárlása ?

Mókus tartása/vásárlása ?

Figyelt kérdés

Nem úgy, hogy befogom egyet, az nyilván illegális és nem is tenném, hanem tenyésztőre gondolok, vagy ilyesmi.

Lehet venni mókust, és ha igen, hol? Vagy esetleg tiltja valamilyen rendelet?


2022. aug. 16. 16:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az volt a képhez írva, illetve kommentelve
2022. aug. 17. 18:10
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Olvasd el minden órában a kilences hozzászólást mindaddig amíg nem megy át az üzent tartalmi része a fejedbe.


nem kell egyetérteni csak meg kell érteni, hogy amit tervezgetsz az nagyon nem jó.

A mókus számára az a pokol, hogy nem tud mókuskodni a többi mókussal, nem tud vadászni/ gyűjtögetni, saját életét élni más mókusokkal nem tud családot alapítani és soha életében nem lesz szabad hanem egész életét bebörtönözve élheti le EGYEDÜL a ketrecben a napi pár perc csodálatodra várva élete végig!


Amit tervezel azt így lehetne dióhéjban összefoglalni:

"te paradicsomod az ő pokla lesz!"



>DEGU!!!! Abból is egynél több minél többen, NAGYOBB helyen vannak annál hosszabb boldogabb életük lesz! A Degu végtelenül kedves, aranyos állatka. NAGYON édes!


Szerintem a legjobb megoldás esetedben az lenne ha unalomig csak mókusokról néznél természetfilmet meg amerikai vígjátékokat amikben a mókusok a főszereplők pld:


Alvin és a Mókusok

Jégkorszak

Chip és Dale

2022. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12 nyugi elsőre is felfogtam :D

Lehet nem értek vele egyet, majd ha látod azokat a videókat hogy hogy tud együtt élni az emberrel, illetve nem szökik (nyilván nem természetből befogott példányok), akkor talán majd a te látásköröd is tágul. Illetve megjegyezném, hogy a kanadai vörös mókus, (bár a legtöbbre is igaz de maradjunk ennél) territoriális és magányos állat, és pont nem társas.

Egyébként a fajtára írtam, hogy ilyeneket írtak ahhoz a színű mókushoz.

2022. aug. 17. 20:00
 14/14 anonim ***** válasza:
29%
Sztem bármilyen mókus tartása állatkínzás. Neki a fán a helye. Nyilván tudom hogy van olyan amit lehet tartani ketrecbe de én tuti nem tenném. Vegyél degut, hörcsögöt vagy nyuszit, tengerimalacot de mókust, főleg olyan fajtát amit illegális és állatkínzás, na olyat ne.
2022. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!