Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis olasz agár tartása?

Kis olasz agár tartása?

Figyelt kérdés

Egy teljesítménytúra alkalmával találkoztam egy kis olasz agárral, és rögtön beleszerettem a fajtába. 16 éves lány vagyok (tizedikes), tavaly október végén kaptam egy tacskót, ő a másik szenvedélyem, mindent megadok neki, suliba is jártunk, meg minden. És ha végzek majd a gimiben, nem megyek majd messzire, mert itt van a városunkban az egyetem, ahova felvételizni szeretnék majd.

Most szeretnénk a szüleimmel családi házba költözni, és szeretnénk a tacskóm mellé még egy kutyust, de nem házőrzőnek, mert a tacsim kiváló jelzőkutya, ő tökéletes házőrző. Rögtön a kis olasz agárra gondoltam, de szinte semmit sem tudok a fajtájáról, csak azt, hogy imádnak túrázni, és az alkatuk pontosan olyan, ami az egész családunkra jellemző, és ha nem vagyunk itthon, a tacskómnak is lenne egy társa :)

Természetesen fajtatiszta, törzskönyves, egészséges kiskutyát szeretnénk, viszont aktív kenneleket nem nagyon találtam. Tudnátok segíteni? Linkelnétek nekem néhány kis olasz agár kennelt? (külföldi is lehet)

Személyes tapasztalatok is érdekelnének a fajtáról; milyen egy kis olasz agár jelleme, milyen vele együtt élni, hogyan oldjátok meg az agaraitok mozgásigényével kapcsolatos dolgokat, mennyire betegesek, mennyire válogatósak? Mennyire taníthatóak, milyen neműt érdemes venni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. szept. 7. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon sajnos nem nagyon van kennel, én csak őt találtam eddig: [link]


De ha még nézelődnél, akkor én a helyedben vagy elmennék egy kutyakiállításra vagy telefonálnék a fajtaklubnak ( [link] hogy az országon belül foglalkozik-e még valaki ezzel a fajtával.


Pár szó a fajtáról: [link]


Amúgy a honlapokon ne a frissítések dátumát nézd, mert sok esetben nem is maga a tenyésztő csinálja a honlapot, hanem egy informatikus. Érdemesebb inkább telefonálni.

2015. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Én már egy ideje szemezek a fajtával, nagyon szimpatikusak, nekem nagyon tetszenek. A bichonom mellé szeretném :) A nagynéném kutyaszakértő, tőle kérdeztem pont a napokban, hogy milyen is a fajta azon kívül, amiket írnak róluk.


"Aranyosak, de nem egy agyjátékos fajta. Mondhatni, picit butácskák... Relatív nagy mozgásigény, de nem akkora, mint ahogy azt a közhiedelemben gondolják. De több, mint egy átlagos kutyának, egyébként lakásban nyugodt. Nem heves a természetük, de mozgásigényben hasonló mint egy foxi (neki egy hiperaktív foxija van, elég domináns és aktív fajta). Barátságosak egyébként, de több foglalkozást igényelnek, mert picit lassabban tanulnak mint a többi kutya, de ez nyilván egyed függő (a vezényszavakat nehezebben sajátítják el). Nem domináns típus, alapvetően nagyon kedves és aranyos kutyák, csak picit nehezebben értik meg, mit szeretnél tőlük, de ez foglalkozással kompenzálható. A nagyobbak kicsit vehemensebbek. Futni nagyon szeretnek, sokat és gyorsan, izgő-mozgó futóbolondok. Nagyon ragaszkodó és jóindulatú kutya."


Nálunk a környéken szoktak sétáltatni 2 nagyobb agarat, elég rossz indulatúaknak néznek ki, mert folyton elhúzza őket a gazdája, de szerintem ez abszolút gazdifüggő. Vagy csak olyan hirtelen mozgásúak, hogy pillanatok alatt szem elől tévesztené őket... :)

Van egy másik is, egy orosz agár, ő viszont tiszta elmebajos, támad. Ez viszont 100%-ban a gazdája hibája, mert az öreg egy antiszociális. Bár egyszer elkezdte mesélni, hogy azért ilyen a kutyája, mert régen versenyzett, és "benne maradt a versenystressz". Ami szerintem azért hülyeség, mert én 10 éve lovagolok galopp telivéreket, és ha velük lehet bánni, akkor egy kutyával is.

A másik, hogy rendszeresen nézem Cesar Millan kutyasuttogó videóit, és egy van csak, amikor problémás agárral foglalkozik. Meg is jegyzi a videóban, hogy az agarak annyira jóindulatúak, hogy csodálkozik is, amiért ehhez a fajtához hívták ki.


Én ennyit tudok csak, a többi kérdésedre én is szívesen olvasnám a válaszokat. :)

2015. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a videót, jó sorozat, szinte az összes kutyafajtáról össze van szedve, amit tudni kell róla, ha a tartásán gondolkodsz. Ez az olasz agáré:

https://www.youtube.com/watch?v=Bvv8-hA9fcQ

2015. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Am ez nem egy uj sorozat. Magyarul megtalalod a 101 nagykutya: kis olasz agár -nal.😊
2015. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy új, csak hogy jó. :)
2015. szept. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs faradt voltam😂
2015. szept. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!