Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért véres a hörcsögöm? (lent)

Miért véres a hörcsögöm? (lent)

Figyelt kérdés

Tegnap este óta véres a popsija, de nem terhes tehát valamilyen betegség(?)

Egyébként normálisan ugrál, eszik és alszik...

Mitől van? Mit csináljak?


2010. okt. 6. 15:40
 1/6 anonim válasza:
50%
Azért véres mert nem terhes -----> menstruál
2010. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hörcsögök soha nem menstruálnak!
2010. okt. 6. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy menstruál...


De egy ilyet találtam még, de remélem nem beteg:

Húgyhólyagkő

A hörcsögök hajlamosak a húgyvezetéken belül kövek képződésére. A húgyhólyagkő mozgáskor jelentkező, kisugárzó alhasi fájdalmat okozhat, mely a vizeléskor üresedő hólyagnál fokozódik. A hólyagkövek jeleit általában nem azonosítják a hörcsögtulajdonosok. Jórészt fertőzésre gondolnak, amikor a hörcsög lehangolt és étvágytalan lesz, többet iszik, erőlködik ürítés közben, véres a vizelete.

Már ezért is fontos, hogy lássa a kis beteget állatorvos. Ugyanis egy tapasztalt doktor képes lehet eltávolítani a köveket, melyet antibiotikum kúra és – a kőképződés megismétlődését gátló – étrendváltás kísér.

2010. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az előző válaszolónak, de nem hiszem hogy az említett betegség lenne az oka, ugyanis a vizelete ugyanolyan, mint máskor. :(((
2010. okt. 6. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szerintem vidd el állatorvoshoz mindenképp.
2010. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek vastagbél gyulladása volt akkor vérzett ott!:( Vidd el dokihoz!
2010. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!