Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilláknak ha például...

A csincsilláknak ha például kertből szedünk fát akkor azt mivel tisztitsam meg? Vagy üzletbe lehet venni valamilyen fát amit odaadhatok neki?

Figyelt kérdés

Csincsillák előtt mindig legyen széna úgy mint a nyulaknál?Nem lesz bajuk a sok szénától?Milyen a jó széna?

Nagy baj ha nem emeletes ketrece van a csincsillának?Nem baj ha a csincsilla rágja a ketrecet?Nem lesz tőle baja?A műanyag házat szétrágják?Ha igen milyen házat érdemes neki venni?Baj ha rágja a műanyagot?A Csincsilla nemét hogy lehet megkülönböztetni?Milyen gyümölcsöket lehet adni?Banánt lehet?A csincsillák verekednek vagy veszekednek egymással?


2010. okt. 8. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Én patkányokat tartok, csinim még nem volt, de ez a rengeteg kérdés kicsit megrémített)) Itt egy link, böngészd át és hátha találsz valami okosat itt: [link]


Széna nem lehet sosem sok mivel nem csak eszik belőle, alomnak is használja.Az emeletes ketrec pedig azért jobb, mert többet mozoghat ha nincs kiengedve túl gyakran. (az én patijaim egész éjjel és amikor itthon vagyok akkor is, szabadon vannak:D )Rágni a ketrecet pedig szerintem csak akkor fogja ha nem vezeti le a fölös energiáit, nincs fogkoptatója vagy egyszerűen begolyózik unalmában. Nem alap, hogy rágja bármelyik rágcsáló is a ketrecet. Annak oka van, előzd ezt meg.Műanyag sosem jó választás. Mindig maradj a természetes anyagoknál, amik ugyan elhasználódnak, de egy kis odútól ne várjuk, hogy évekig szolgálja a kedvencünket) Vannak faházak éppen csinikre méretezve, van szalmából is és akár Te is összedobhatsz neki valami okosat pl kartondobozokból) Az ingyen van, én mindig a cipőboltból kérek kb 1 hónap alatt tönkremegy és akkor hozok újat. Persze a műanyag fóliát le kell operálni róla, de ez a kis kellemetlenség nem sok egy ingyen és jó kis házikóért)És igen, elég nagy baj ha rágja a műanyagot. Akármit is sóznak Rád egy állatkereskedésben, ne vegyél műanyag házat nekik. Élesre rágják, mérgező anyag oldódhat ki belőle, gyomorba jutása sem ajánlott. A nemet illetőleg majd biztosan ír valaki valami okosat, én csak patikhoz értek:P

Remélem valamennyit tudtam segíteni. Regisztrálj egy csincsillás fórumon ahol majdnem minden kérdésedre tudni fogják a választ, ha nem épp mindenre)

2010. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam megvan olyan 2 éve a csilla, és eddig még nem volt semmi betegsége.


Nálam is emeletes háza van, aminek a műanyag tartóelemeit szétrágta körben, ettől szét is esett a háza, aztán kijutott a lakásba és a vezetékeket is megrágta jó párszor. Eddig még semmi baja.


Szoktam berakni neki olyan faágakat, amit a barátomék kertjében szedtem, hogy legyen mit rágnia, meg van ilyen fogkoptató amit madaraknak adnak, az is jó ám, az még kalcium utánpótlásnak is jó.


A házába ilyen seprünyél szerű léceket raktam be, és azon ugrál, föl le, meg szét is rágja azt is.


Széna van neki mindig bent egy vödörben (a műanyag vödröt is körberágta már). Egy másik vödörben meg van neki csincsillahomok és abban fürdik, azt imádja hempergőzik benne.


Aztán van neki egy nagy méretű fém mókuskerék, abba szokott futni rengeteget.


Eszik szénát, petrezselymet, fejes salátát, és dobozos csincsilla kaját amit az állatkereskedésben veszek.


A répát, almát, barackot nem igazán szereti, a banánt meg sem eszi. A szárított banánt megeszi.


Kedvenc kajája a szotyi és a mazsola.

Macsola függő, azért mindig odarohan ha már meghallja hogy csörög a zacskó, és elveszi kézből.


Nem nagyon verekednek, bár nekem csak 1db van, de állítólag párban kéne tartani. De én foglalkozok vele, meg itt van a szobában mindig lát minket és akkor úgy tök jól elvan. Kicsit olyan kis bamba, de nagyon aranyos. Ennél cukorfalatabb állat nem sok létezik. Nem is harapna meg soha, olyan kedvesen veszi el a kaját is mindig, úgy vigyáz nehogy megharapjon. És szereti ha vakarom a fejét.

2010. okt. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyi hogy én csak a fördőszobábaan engedem ki, ert ott nem nagyon tudja a kábeleket megrágni, a mosógép csövét azt féltem, de há úgy engedem ki kis időre, hogy ott maradok vele, ugráljon fél órát, aztán visszarakom. Viszont ha nem akarja baromi nehéz megfogni, akkor van egy nagy hal hálóm és azzal szoktam ugrálni előtte, mivel nem túl okos, van hogy beleugrik, és akkor azzal rakom vissza a házába :)
2010. okt. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 15 évig voltak csincsilláim.


A feltett kérdésekre a válaszok:

HA emeletes ketrecet csinálsz, akkor arra figyelj, hogy a talaj, amin a lába van ez lehet létra vagy kiugró, nem szabad hogy rácsos legyen! Ott vagy fa legyen, vagy furnérlemez, vagy esetleg fém, mivel a rácsba beleakadhat a lába, ha az a talpa alatt van.


A kintről begyűjtött ágakkal vigyázz! Nem tudhatod, hogy milyen vegyszerrel lett kezelve (pl rézgálic), ráadásul azt előtte ajánlott megszárítani! Arról nem beszélve, hogy néhány fa fajta mérgező, ilyen például a fehér fűz is. Inkább menj el az obiba vagy a praktikerbe és keress seprűnyél formájú léceket, persze amik nincsenek bepácolva, vagy lakkozva, hanem szép natúr színük van. Már lehet kapni mogyorófásat, diófásat...stb (a fenyő nem ajánlott mert gyantát tartalmazhat!)


Semmilyen műanyagot ne tegyél be nekik! Szétrágják, és ha lenyelik akkor elpusztulhatnak, mivel 1. nem tudják megemészteni, 2 elakadhat a bélcsatornájukban a műanyag forgács, amit leszedtek... Itató lehetőség szerint üvegből legyen (már lehet kapni ilyet), a háza(?) fából, de ha nagyon hűvös lesz, akkor tehetsz be neki nem festett natúr anyagot is (méterárúba kapsz, lepedő féleségű anyagot válassz, lehetőleg ne színeset, mielőtt beteszed neki mosd ki sima csapvízben legalább 2x), de figyelj oda, hogy ezt vagy ki kell majd dobnod hetente, vagy majd bevállalod, hogy kimosod... Nyáron pedig márvány lappal hűtheted majd :)


Veszekednek vagy verekednek? Jó kérdés, mind kettő! Néha nagyon viccesen két lábra állnak és mondják magukét egymásnak, ilyenkor nem ajánlatos benyúlni hozzájuk (megharaphatnak), had rendezzék le maguk között ... úgyis ha nagyon elfajul a dolog és összecsapod a tenyered, akkor abbahagyják...


és ahogy már írták előttem is:

csincsilla.hu

2010. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam az itató egy sima fém tál, és abba rakok minden nap vizet. És ez egy felső polcon van, hogy ne öntse tele homokkal.


Az én csillám minden golyós itatót tönkretett eddig kb fél nap alatt. Úgy megrágta a végét, hogy kifolyt belőle a víz.

Ezért most már csak tálat kap.

2010. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!