Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tartása havonta kb...

Törpenyúl tartása havonta kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Korábban volt egy törpenyuszim, aki majdnem 10 évig élt nálunk. Nagyon megviselt, amikor már nem volt velünk, de most szeretnék egy újabb kis társat. Mivel ennek már egy jó 5 éve, a költségek gondolom jóval alacsonyabbak voltak, ezért szeretnék tudni, hogy 2023ban kb mennyibe kerülnek a dolgok (állatorvos, kaja, táp, stb).

Köszi előre is:)



2023. júl. 7. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem törpe nyulam van, es raadasul 2, de a kombi oltas volt 8000, kiskonyv 1000. Amugy hatar a csillagos eg, ha beteg lesz.

Fuszernovenyeket, zoldet, fuvet megtermelem itthon, szoval "csak" szena (havi 12ezer biztos), tap (8 kilos zsak 16.000, de ez a 2 nyuszinak eleg 2-2.5 honapra is talan), nyuszipatika (kb 15.000 az alap, de akkor meg nincs benne meloxy meg espumisan), szoroldo, fereghajto par ezres tetel. Meg a felszereles nekik, hordozo volt 9000, ketrecet kaptunk kolcson, de a kinti kifutot epiteni kell, szerintem lesz az is 50e.

Ja ivartalanitas lanyoknal 40e korul, fiuk kb feleannyi.

Szoval a kezdeti beruhazas utan 1 nyulra havi 10-15ezer szerintem eleg, ha egeszseges.

2023. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A ketrecet meg a hordozót szerencsére megtartottuk, és benti nyuszi lenne, szóval ilyen kinti kifutó is ugrik.

Az ivartalanítást egészségügyileg érdemes vagy azt nem igazán befolyásolja? Úgy emlékszem nekünk hím nyuszink volt és nem ivartalanítottuk.

Valamint honnan érdemes nyuszit szerezni? Azt olvastam, hogy tenyésztőtől, de a szegedi tenyésztőknél egyet dobott fel többszörösen, ahol 30-35kt id elkérnek, ami szerintem röhejes sok, ha csak magamnak szeretnék egy nyuszit otthonra. (Amúgy az oroszlánfejű vagy lógófülűt szeretnék.)

2023. júl. 7. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Az ősszes normális tenyèsztőnèl ennyibe kerűl a nyuszi , az angol tőrpe angora meg 80 ezer forint.
2023. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Eü szempontbol is fontos az ivartalanítás, meg onnantol fogva lenyugszik, hogy kiurulnek a hormonok, nem jelöl szanaszet, pisil a kanapera stb. Meg hát tarsas állat, ivartalanitva konnyebben is baratkoznak.
2023. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm szépen!
2023. júl. 8. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Örökbe is lehet fogadni. Az Első Nyúlmentő Alapítvány foglalkozik ezzel az országban. :)
2023. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 nagyon szépen köszönöm a tippet! Nem is hallottam korábban róluk, de amint mindent elrendezek már keresem is fel őket:)
2023. júl. 9. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!