Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy törpenyúl...

Mennyibe kerül egy törpenyúl tartása Debrecenben havonta és az elején? Nyúltartás előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Debrecen mellett lakom. Ezen jot nevettem, hogy Debrecenben mennyibe kerül a nyúl tartása. Hát ugyanannyiba mint Vonyarcvashegyen. Na jó nem poénkodok. Hát az elején több a kiadás, mivel ketrec neki, stb, plusz ha lelkiismeretes vagy dokihoz is elmész vele. Utána már havonta jó esetben csak nyúltápot veszel neki, meg szénát.
2012. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Elején mindennel együtt,beleértve a nyuszit is: 35ezer körül.

Havonta: 3-4ezer.


Sok foglalkozást igényel,nagyon ragaszkodó tud lenni.

Éjszaka néha hangos.

2012. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már az előttem válaszoló is írta,először elég sokba van a nyuszi,hiszen minden későbbi kelléket be kell szerezni. (ketrec,önitató,szénatartó,nyuszieledel,esetleg nyuszihám,játékok,stb)

Nekünk ez 20.000 Ft-ból kijött :)

Havi szinten pedig kb. 2000 ft.

A nyuszitartás előnyeit szerintem lehetetlen felsorolni.Rengeteg szereteted adnak,rengeteg vidám percet. A sok csínytalankodás,huncutkodás mind-mind beragyogja a napodat,szóval én mindig,mindenkinek ajánlom a nyuszit:)

Hátrány talán a rágcsálás,és a néhai éjszakai baglyoskodás (Bár nekünk szerencsénk volt a mi nyuszinkkal,ő nappal van fent és éjszaka hallgat,szóval egyénfüggő) Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Ha rám hallgatsz semennyit nem költesz rá, tiszta pazarlás. Egyrészt elég sok havi szinte a kajája,ugyanis egész nap enne.(Télen ráadásul a zöldségek nem olcsók.) Ha meg nem adsz neki megrág mindent. Rengeteget bogyózik, méretéhez képest tényleg sokat. Büdös a pisije de irdatlanul, ne hallgass azokra akik szerint nem. Nekem lány van de majd belehányok kétnaponta takarításkor a ketrecébe. Nagy koszt csinál és ha szobatiszta is, akkor is előfordul elég gyakran hogy ugrálás közben összetojja a lakást.
2012. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég durva amit az előző hozzászólásban írtál. Minek tartasz nyulat, ha ennyire undorodsz tőle? Az én nyulam szobatiszta, fa pellet van az alomtálcájába, és teljesen szagtalan.

Plusz költségnek még az oltás mondanám, illetve, ha nagyon sokat jelöl, akkor az ivartalanítást. Az én nyulamnak nagyon jót tett, de fontos, hogy olyan orvoshoz vidd, aki ért is a nyulakhoz. Az elrágott kábeleket is kalkuláld bele, nekem nagyon sok fülhallgatóm bánta már. :)

De nagyon aranyos, mellettem alszik, imádja a nyuszi simit, és viszonzásul szétnyalogatja az arcodat, vagy a fejedet és vicces fejet vág. :) Szerintem az étkeztetése nem drága, olcsóbb, mint egy kutyáé, még így is, hogy prémium kajcit kap.

2012. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak meg kell nézni az értékelését... 32%-ban ad hasznos válaszokat, szerintem ez mindent elmond.

Az én nyuszim egyáltalán nem büdös (ivartalanított kisfiú), pedig csak hetente takarítom. Szobatiszta, csak a wc-jébe pisil-kakil, és borzasztóan bújós, szeretetgombóc, szeret velünk lenni, állandóan dugdossa a kis fejét, mert simit kér :) Nagyon lehet szeretni!

Havonta kb 1000-2000 Ft-ot költök rá, attól függ, mikor fogy el a táp, a széna, az alom. Mindenből nagyobb kiszerelést szoktam venni, így nem kell minden hónapban, almot pl csak 4-5 havonta kell vennem.

Az oltás miatt az elején kicsit több, mert kell emlékeztető oltás is egy hónappal később, de utána már csak évente kell, ez alkalmanként MAX 5000 Ft. Ez orvosfüggő, hallottam olyat is, aki 2500-3000-ret kér érte, én 5000-ret szoktam fizetni.

2012. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Aki szerint nincs szaga a nyúl tartásnak az vizsgáltassa meg az orrát!!
2012. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom hogy csináljátok. Tegnap du. 5 -kor takarítottam ki a ketrecet plusz a wc-t de ma már az egész ketrec+ wc tele van tojva! Hogy lehetséges hogy egy hétig kibírja nektek a takarítás? Addig elnézitek? Ha naponta kétszer takarítom akkor normális a szag bent.
2012. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 3-4 naponta szoktam takarítani a ketrecét.Csak a sarokba pisil ide fapelletet rakok.Ha neked büdös a nyuszid ki lehetne ivartalanítani.Én kb havonta 1000-2000Tf-t költök a nyuszimra. A hátránya nálunk csak 1: minden reggel 6 óra körül el kezdi rángatni a ketrecét.De!! Nagyon ragaszkodó,bújós, és tele van energiával.:) Amikor kiengedem egyből körberohangálja az egész szobát.:D Amikor otthon vagyok mindig ki van engedve. A ketrec oldalán van egy ajtó így ki-be tud jönni.:)
2012. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! De azt tényleg nem értem az a válaszoló miért tart nyuszit ha ennyi negatívumot ír...
2012. okt. 13. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!