Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a nyuszim mi lehetet...

Meghalt a nyuszim mi lehetet az oka?

Figyelt kérdés

Oroszlán fejű törpe nyúl volt és állat kereskedésben vettem

Reggel nem volt semmi baja, aktív volt, evet és semmi jelét nem vettem észre hogy baj lenne.

Este arra keltem fel hogy haldoklik. Nehezen vette a levegőt, hörgöt.

Nagyon meglepő volt.

Pár percig még küzködöt. Aztán meghalt.

Nem tudom mit rontottam el, nagyon szeretük.

Annyit vettem észre hogy a hátsó lábai furák voltak.

Nagyon sokat ugrált a ketrecben. Talán rosszul ugrott és eltörte a lábát?


2023. aug. 12. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Az állatkereskedéses állatok sokszor betegek, gyakran vérfertőzésből születnek, a kereskedésben a tartási körülmènyek is rosszak. Ugyanúgy meghalt volna másnál is, nem a te hibád
2023. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Simán lehetett egy mellűri daganat, a meleg meg ma rátett egy lapáttal.
2023. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Lehet megcsípte a szúnyog, ha nincs beoltva a betegség ellen könnyen bejuthatott ezáltal a szervezetébe. Barátnőmnek is így halt meg hirtelen.
2023. aug. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sajnálom, fogadd őszinte részvétemet.

Sajnos ezt már csak egy boncolás tudná megmondani, hogy mi volt szegény baja, de a saját megnyugtatásod végett is azt tanácsolom, hogy próbáld szegényt meggyászolni, ezt sajnos már senki nem fogja tudni itt neked megmondani, hogy mi okozta a halálát.

2023. aug. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen, nagyon örültem mikor megvettük, és nem vagyok az a érzelgős fajta. Szeretem az állatokat. Kétszer sírtam a kutyáim miat.

Volt egy kutyus Puszedli, anyukámék el ajándékozták őt mert bántota a másik új kutyust ami anyukámé volt. Mai napig hiányzik.

2023. aug. 13. 03:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted az állatokat akkor kérlek ne vásárolj állatot kereskedésből. Ha az ilyen helyeket pénzzel támogatod akkor a pénzeddel az állatkínzáshoz járulsz hozzá. Az ilyen helyeken borzasztó sok a beltenyésztett és egyéb betegséggel küzdő állat. Rengetegszer vemhesen adják el az állatokat. Arra sem ügyelnek hogy a gazdi minden szükséges információt megkapjon az adott faj helyes tartásáról. Ha szeretnéd megtudni az igazságot akkor vidd el egy boncolásra. És innentől inkább az Első Nyúlmentő Alapítvány gondozásában lévő állatok közül fogadj örökbe. Vagy válassz egy etikus tenyésztőt és tőle vásárolj. Ajánlott weboldal a helyes tartásról és táplálásról: nyulmentoalapitvany.hu
2023. aug. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem a nyuszi miatt 🖤

Teljesen normális ha szomorú vagy,ez nem túlzott érzelgősség. Ha van lehetőséged, temesd el.

2023. aug. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom. Ezer oka lehet a halálának, csak boncolás tudná megállapítani.

Három jótanács a jövőre nézve:

1. Ne vegyél kereskedésből állatot, mert ott nem jól tartják őket, sokszor beteges egyedeket árulnak, és ha pénzeled őket, azzal kvázi buzdítod őket erre a tevékenységre. Tenyésztőt keress legközelebb, vagy ha nem riaszt el a lelki és fizikai probléma, akkor fogadj örökbe, az a legszebb.

2. Ha látod, hogy baja van az állatodnak ("lábai furák voltak"), azonnal fordulj hozzáértő állatorvoshoz. Ez kiemelten fontos, ha olyan érzékeny állatod van, mint egy nyúl. Ne várd meg, míg meghal.

3. Informálódj az állatok szokásairól, tartási körülményeiről és fajának megfelelően vidd rendszeresen állatorvoshoz ellenőrzésre, oltásra, ivartalanításra, stb. Ezekkel sok bajt megelőzhetsz.

2023. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyúl tünetrejtő, mivel zsákmányállat. Mire látszik rajta, hogy baj van, már akkora a gond, hogy órákon múlhat az élete.
2023. aug. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok információt, nem tudtam hogy ilyenek az állatkereskedések.

Ami azt illeti a kislányom most nem szeretne több nyulat mert fél hogy meghal. Nem szeretném kitenni annak hogy átt élje megint amit most.

Nem láttam rajta semmit. Aktív volt, a ketrecben is ugrált neki futott a ketrecnek.

2023. aug. 13. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!