Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit játszhatok a tengerimalaco...

Mit játszhatok a tengerimalacommal?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a tengericociimat és szeretnék velük valamit játszani.olvastam egy ilyen kérdés csak hörivel és tudom hogy a hörivel nem igazán lehet de egy tengericocával azért talán, nem?
2010. okt. 16. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent. Nem valami okos állat, főleg simogatni lehet. Ilyen étellel csalogatós játékokat szoktak kitalálni, hogy ha húzod előtte az uborkát, megy utána. Azt olvastam egyszer, mikor még malacaim voltak, hogy így meg lehet tanítani dolgokra, de szerintem nem igazán.
2010. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt akarom még mondani, hogy szerintem a kisállatok (rágcsálók) közül egyedül a mókusfélékkel lehet igazán játszani. A csíkosmókus a legkisebb közöttük (és árban is a legolcsóbb), amilyen kicsi olyan okos. Ő tényleg megtanulja, hogy odajöjjön mondjuk csettintésre, valamennyire hallgat a nevére. Tesóm bújócskázni is szokott vele; megtanulta, hogy ha átkutatja a zsebeit, talál benne valamit. De őt is a kajával, a hasán keresztül lehet tanítani.
2010. okt. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne játszani velük :) Amíg fiatal és viháncolós nagyon szeret futkosni.


Futkosás:

Leülsz törökülésbe, az ujjaidat mozgatod és jön utána a coci, majd körbe körbe futkos.


Bújócska:

Műanyag csövekből építesz neki alagutat (nem kell a drága állatboltit megvenni, az obiban egyéb helyen vannak sima szürke műanyag csövek, ívek, elágazók. Nem valami szépek, de olyant vegyél amibe nem szorul be a malacka. Imádja :D Nálunk már kész rendszer volt.


Bújócska2:

Nagy kiszuperált lepedő-ágyneműhuzat ha sötétebb anyag van az sem baj. Kiteríted, itt ott felrakod sátorfélét csinálsz leér-feláll stb. Na itt ott bekukkantasz, a malacka vissza, túrja, forog megy stb, lehet játszani azt is nagyon szerette az enyém.


Séta:

Elég hamar megtanult hámmal menni, főleg nyáron jó. Ott ahol nem járnak autók-kutyák stb na lehet ám legelészni :) Úgy fog ugrálni, hogy hajaj :)


Fogócska:

Egy malacka esetén engedd szabadon, tapsolj és menj utána, elfut, majd megint odajön, megint elfut volt, hogy Zsókám meg is rágcsálta az ujjam, majd ugrott egyet, visszajött, megint ment hogy menjek utána.

Két malacka esetén egyértelmű :) Szabadon kell ereszteni őket és már megy is a fogócska.

2010. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Az én malackám is jött a nevére, és bizony megbökdöste a kezünket falat után. :) Ahogy kutyában-emberben van okosabb és butább, úgy malackában is.

2010. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hú köszi ezt a sokmindent!azt hiszem nem fognak unatkozni a cocokáim!:);)
2010. okt. 20. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!