Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tehetek? Hogyan vedjem...

Mit tehetek? Hogyan vedjem meg őket?

Figyelt kérdés

Nyulakat tenyésztek. Szeretném őket minél biztonságosabb helyen tartani.

Előző helyen ahol voltak nem volt valami jó. Elsőre kisnyulak kezdtek eltunni vagy elpusztulva találtam rájuk, patkányokra gyanakodtam. Végül a felnőtt nyulakat is elkezde valami pusztítani, szájuk körül ki volt kezdve vagy a nyakuknal, és egy egy el is tűnt. Szóval görény lehetett vagy akár nyest, ami könnyedén be tud jutni a ketrecbe. Ketrecen kívül volt egy elkeritett hej ahol ki voltak engedve. Sajnos nem tudtam egy nyulat sem megmenteni. Akarhogy próbáltam, akármit tettem nem sikerült.

Szóval beszereztem új ketreceket, és új helyet rendeztem be nekik. Lassan meg beszereztem pár nyulat újra. Oltás es feregtelenitest is kaptak, mindenük megvan. Majdnem egy évig nem volt semmi gondom velük, kisnyulak is lettek es mind egészségesen nőttek.

Jelenleg észrevettem hogy megint kezdi valmi támadni a tyúk allomanyunkat meg a többi szárnyast.

Most hogy hidegebb van, gondolom a rágcsálók és kisebb ragadozók is jönnek ételt keresni maguknak.

Segítségeteket kérem, hogyan tudnám őket távol tartani? Vagy mivel? Hogy ne legyen bajuk nekik sem, de viszont az én haszon allataimnak sem.



dec. 1. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutya és villanypásztor.
dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
89%
Vagy emeltess föléjük csűrt, jó beton alappal
dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Gondolom éjszakára be vannak zárva. Ha rendesen zár az ól mindenhol (az ajtónál is), pláne ha szilárd az alja (tégla, vagy beton) akkor egy ragadozó sem tud bejutni.
dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, #3-assal értek egyet, szerintem is a megbízható, zárt ól a megoldás. Vagy legalábbis a megoldás legnagyobb része.
dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most nincsenek kiengedve, az előtte volt. A ketrecek jó állapotban vannak és zárnak. De szeretném megelozni hogy ne tamadja őket újra( nyulakat)

Éjjel be van zárva minden, de nappal is jár.

dec. 1. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!