Kezdőoldal » Utazás » Európa » 15 éves vagyok, és nagyon...

15 éves vagyok, és nagyon szeretnék Angliába költözni. Mit tehetek ez ügyben? (Többi lenn)

Figyelt kérdés

Nos, a lényeg,hogy édesszüleim nem fognak kiköltözni, viszont én már éltem ott, 2 hónapig, egy ismerősnél, (Már meghalt..:/) ezért tudom a nyelvet, szinte majdnem,hogy profin. Nincs esetleg valami, csere diák ügy, vagy valami?

Tegyük fel,hogy kifizetek x összeget (Realitás talaján, 100-200 ezer), és cserébe egy családhoz, vagy kollégiumot kapnék szállásnak. Eközben, 2-3 hónapig ott élek, és dolgozom. Vagy, valaki! Én nagyon szeretnék oda vissza jutni! Csak vergődök itthon, nyár van, és egyszerűen gyűlölöm,hogy a barátaim kinn vannak, sétálgatnak Londonban, én meg itt rohadok.. :/ Válaszokat várok! (És, az olyan,hogy kösd fel magad, vagy változz Supermanné, és repülj oda, illetve ku*va anyádat nyafogsz itt, inkább élj hozzászólásokat nem kérek! Köszönöm)



#Anglia #London #kiköltözés #Sheffield #How i can move to england? #Hogyan költözhetek ki Angliába? Segítség #Anglia!
2014. júl. 20. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A te esetedben van egy kis gond. 15 évesen nem költözhetsz ki úgy, hogy nincs gyámod aki felelne érted, mert 1 évig még itt kint is iskolaköteles vagy. Nincs senki aki vállalná az anyagiakat a te részedre.

Nem akarlak megbántani de 100-200 ezer forint édeskevés itt kint. Ha 200 ezret nézem akkor ez itt 510 fontnak felel meg. Ebből 1 hónapig tudnál kijönni.

Kollégium nem a legjobb megoldás, mert azért is fizetni kell a gyámnak, és itt kint a kollégiumok többsége nyári-téli szünetekben bezár. Dolgozni ugyan dolgozhatsz 16 éves kortól de ahogy otthon, itt kint is nehezen kap egy 16 éves diák munkát.

De a lényeg a következő. Angliában csak 19 éves korig ingyenes az oktatás. Utána ha befejezted amit elkezdtél ha nem fizetni kell, és elhiheted, hogy nem olcsó. Tudom mi nyakig benne vagyunk)


Én nem akarlak elkeseríteni, de amíg a szüleid nem támogatnak ebben, és nem jönnek ki veled, hogy te itt élhess vagy amíg nincs kint egy rokonod aki támogatna addig ennyi idősen nem fogsz tudni kijönni.

Ha nem jön össze, nem kell elkeseredned: Otthon tanulj, feküdj a nyelvre ezerrel és végezz olyan szakmát amivel ki tudsz majd jönni Angliába.

2014. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
200 Ft-ból itt nem tudsz semmit sem csinálni. Ennyi pénz cca. 510 font, ennyiből meg a kollégiumi lét kijön, de nehéz dolog. 15 évesen még fiatal vagy ehhez, és úgy hogy szüleid nem támogatnak, így esélyed is 0. Majd akkor gyere ki, ha szereztél egy szakmát, megtanultál rendesen angolul.
2014. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Katonai iskolába járok, nem tudom,hogy milyen szakmát kéne tanulni. :D Ez külön ad majd egyet, illetve tanulok mellette

számtechet is. Eléggé értek a számítógépen sok mindenhez, pl: Informatikai boltokban használt programok, stb.. Oldal készítés (Nem ezek az ingyen kis, rossz sza* oldalak.) Szóval, ha ezzel el lehet helyezkedni akkor, annak nagyon örülnék.

2014. júl. 21. 17:18
 4/6 anonim válasza:
51%
Az egyetlen esélyed az volna, hogyha lenne kint rokonod vagy egy barátod családja befogadna. 15 évesen nem kapsz munkát (mondom 14 évesen ; ) csak 16 eves kortól lehet dolgozni. Biztos a szüleid nem tudnak kimenni? Hidd el megtudnak lepni amikor en viccelodtem vele, hogy egyetemre is velem jönnek anya kiakadt, hogy-hogy képzelem ezt, apa meg lefordította, hogy meg szep, ha en megyek akkor ő is, pedig inkább anyától vártam volna. A lényeg, hogy szerintem meg bírod ki ey kicsit, ha ügyes vagy egy jo oldalal sokat tudsz keresni csak egy ötlet kell, ha pedig van kezdőtökéd akkor a többi mar csak rajtad múlik.
2014. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

"Eléggé értek a számítógépen sok mindenhez, pl: Informatikai boltokban használt programok, stb.. Oldal készítés (Nem ezek az ingyen kis, rossz sza* oldalak.) Szóval, ha ezzel el lehet helyezkedni akkor, annak nagyon örülnék."


Ezekre van valami végzettséget igazoló papírod? Van benne minimum 3 év gyakorlatod?? Vagy esetleg munkahelyi referenciád ahol le tudják ellenőrizni, hogy mennyi is számítógépes tudásod??


Ha nincs egyik sem, akkor te itt kint nem fogsz kapni ilyen munkakörben állást.


Nem bántásból írom, csak munkahelyi tapasztalatból. Munkaközvetítéssel foglalkozom (angol cégnél nem magyarnál), és elhiheted ha azt mondom, hogy számítógépekkel, programozásokkal foglalkozó állásokra mindig van kikből válogatni.

2014. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

Én a helyedben ide nem jönnék, inkább másik európai országot vennék célba. De te ehhez még túl fiatal vagy, hogy egyedül lépj.

Amúgy meg nem olyan szuper ez a hely, mint amilyennek látszik... Az időjárás borzalmas, én egyszerűen nem bírom. A munkalehetőségről annyit, hogy szinte az összes részmunkaidős, fizetésként kapsz kb. 500-700 fontot, amivel kitörölheted a s*gged, ha egyedül laksz... Én lépni fogok innen, az biztos.

2014. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!