Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesünnek adható élő eleség...

Törpesünnek adható élő eleség helyett szárított lisztkukac, vagy pl előfőzött sáska/tücsök?

Figyelt kérdés

Az ilyen szárított eleségekkel is lehet teljes az étrendje? Szeretnék sunit, de irtozom az élő rovarokkal, larvakkal valo etetestol:(

Elsősorban tapasztalt süni tartók válaszát várnám.



jan. 3. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
A szárított rovar csak üres kitin váz. Ropinak jó, de tápértéke semmi.
jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

A szárított rovar élő helyett kevés, valóban nem tartalmaz semmi tápértéket.

A legkevésbé gáz élőlény ilyen szempontból a lisztkukac. Azokkal is vigyázni kell, én a kilyuggatott műanyag dobozt pluszban beletettem egy üres jégkrémes dobozkába, az túl vastag ahhoz, hogy átrágják. Egyébként ha eteted őket néha, akkor nem jönnek ki, jó ott nekik. Amennyiben tényleg nagyon utálod őket, fagyaszd le őket egyadagos mennyiségben. Úgy is veszít valamennyit a tápértékéből, de jobb, mint szárazon. Kiengedve már nem élnek, nem mozognak. Ugyanezt csinálják sokan a tücsökkel, csótánnyal is.

A tücsköt én élve adom, mert imád vadászni a sünim, csótányt nem hozok a házhoz, viszont a lisztkukacot már tenyésztem. Arra kell figyelni, hogy az hizlaló lehet, tehát ne add nyakló nélkül. Egy időben gyászbogárlárvát is kapott, annak meg kell roppantani a fejét, mert csíp. Ja és egymást is kinyírják néha, szóval macerásak.

Élő mellé azért egy jó minőségű száraztáp fontos, ha belépsz Facebookon a Törpesün gazdik csoportba, ott rögzített posztban találsz infót, hogy milyet érdemes választani.

Ezek mellett sok süni kap sima vízben főtt csirkehúst, pulykahúst (sertést TILOS adni) és főtt tojást. Az enyém a rántottát szereti, a főttet nem.

Néha szoktam adni ND kiskutyáknak való tökös bárányos konzervet is, de ez inkább nyalánkság csak.

jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kólauborkával ***** válasza:
0%

Adj neki meztelencsigát. Imádják és az nem rovar.

Házban viszont nem tartanám, az állatkínzás egy vadállatnak.

jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Úgy látom, a fagyasztás mellett döntök majd☺️

jan. 3. 17:30
 5/9 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
81%
Az én sünimnek nem kellett sem az élő, sem a konzerves (főtt) eleség. Megkóstolta, de pár falat után nem kellett, kiköpte vagy öklendezett már csak a szagától is. A szárítottat imádta, viszont abból nem is lehet sokat, mert szorulást okoz, úgyhogy ha adsz is neki, akkor figyelj a mennyiségre kérlek!
jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kólauborkával ***** válasza:
0%
Akkor ne adj neki meztelen csigát, igaz a vadon élök azt szeretik a legjobban, de ne törödjetek vele… és ilyen emberek tartanak állatot, az igen.
jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kólauborkával!


A háziállatként odabenn tartható afrikai fehérhasú törpesün vagy a sivatagi füles sün egyáltalán nem ugyanaz, mint a nálunk vadon élő keleti sün vagy az európai sünök.

Utóbbiak otthoni tartása nem lehetséges, mert védett állatok.

A törpesün egészen más faj, más igényekkel. Nem etethető az udvarból összeszedett mindenféle állattal, mert az veszélyes lehet számára. Ki tudja, milyen növényvédő szerrel lefújt dolgot mászkált össze vagy rágott meg, ha azt úgy odaadod a süninek, akkor annak nagy valószínűséggel annyi.

Élőállatot csak saját tenyésztésből vagy megbízható helyről adunk.

jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem tudsz megfelelően tartani egy állatot, akkor ne tarts. Ha undorodsz attól, ami a neki való eledel, ne kiskaput keress
jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem megoldodott, a süni teljes értékű táplálékot fog kapni🤗

Köszönöm a hasznos válaszokat, és a kevésbé hasznosakat is:)

jan. 4. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!