Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikkel jár egy tengerimalac,...

Mikkel jár egy tengerimalac, csincsilla, hörcsög tartása?

Figyelt kérdés
Akinek bármelyik van, írjon róla, hogy milyen, milyen felszerelések kellenek, mekkora hely kell neki(k), melyiket mivel eteted, mennyit engeded ki, és mik a tapasztalataitok, melyiket javasoljátok?

jan. 26. 13:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire voltak betegesek, gyakran kellett-e orvoshoz járni velük? - Soha nem voltak betegek szerencsére, a kor vitte el őket. Évente egyszer vittem őket egy általános vizsgálatra.

Gy-M-S megyében


Mennyire alakult ki kapcsolat velük?Vagy inkább elvoltak ketten együtt, ember nélkül? - Az egyikőjükkel nagyon jó kapcsolatom volt, ő imádott velem “bandázni” igényelte a társaságom, a másik inkább magának (és a társának) való volt, ő tojt le magasról, őt is lehetett azért szeretgetni, de hamar beleunt, inkább mászkált a szobában.. (volt egy “karám” szerű cucc, amit kiraktam mikor kiengedtem őket, hogy biztonságban legyenek ők is, meg a kábelek, növények stb-k, aztán miután kimászkálták magukat mentek vissza a helyükre)

jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy van egy olyan jelenség az etológiában, hogy társításos tanulás. Ha valami pozitívval társít az állat valamit, akkor azt megerősíti magában, tengerimalacoknál ilyen a visítás. Ugye a gazdiknak olyan rossz nézni, hogy visít a malac, meg sok embert zavar is, így ad neki pár falat kaját. Mi történik? A tengerimalac elég hamar rájön, hogy ha visít, akkor kaját kap és visítani fog, mert tudja, hogy jutalmat kap érte. Ezt hogy lehet megoldani? Napi kétszer minden nap ugyanakkor van az etetés, akkor kapnak rengeteg szénát, meg kevés tápot, esetleg zöldséget, gyümölcsöt, máskor meg nem foglalkozunk a visítással. Így az állat elég hamar rájön, hogy hiába visít, akkor is csak megadott időpontban kap enni. Ezt persze lassíthatja a berögződés, ha már évek óta folyamatosan jutalmazva van a visítás, akkor nehezen fog leszokni róla.

Sajnos ezt a saját káromon tanultam meg még fiatalon. Nálunk az volt a szokás, hogy saját állat saját szobában, hát nekem két tengerimalacom volt. Amikor odakerültek mindig visítottak, ha látták, hogy mozgok, én meg mindig adtam nekik pár falat valamit. Ennek az lett a vége, hogy amint megmozdultam visítottak, még éjszaka is.

jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos, amiket írtatok.
jan. 26. 19:25
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

12/13

Hááát a szobában nem jó semmilyen állat.

Így levezetve tényleg igazad van az etetéssel kapcsolatban.

De nálunk a vele való foglalkozást is kiharcolta.

Az meg hogy látja az ember a kis elégedett képüket , boldog rohangálasukat.... hááát az nekem is olysn jó kis boldogság volt..

febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!