Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni azzal a...

Mit lehet tenni azzal a hörcsögöm harap?

Figyelt kérdés
Már nem fél lassan 3 hónapja van nálam. Nem félelemből harap vagy támad szimplán kajának nézi a kezemet... Szeretném ha kézbe tudnám venni mint egykori hörcsögeimet de nem megy mert amint ott a kezem nyitja a száját. Múltkor vágásbiztos kesztyűbe simogattam vettem fel amennyire tudtam azt eszébe sem jutott megharapni. Ezzel lehet valamit kezdeni vagy szimplán ilyen kis bolond?

febr. 23. 11:07
1 2
 1/15 anonim válasza:
93%

Harapj vissza.


Viccet félre téve, nem vagyok állatszakértő, de nekem a kutyával volt az, hogy kiskorában sokat harapott, mára már teljesen elmúlt ez a szokása.

Lehet, hogy kell neki egy kis idő még.

febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát azért egy kutyát lehet tanítani a hörcsögnek hiába mondom hogy nem szabad :D és gondolom a kutyus játékosan harapdált ő konkrétan meg akar enni :D
febr. 23. 12:05
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Itt az a különbség, hogy a kölyök kutya játékból harap, ragadozóként gyakorlatilag vadászni tanul ezekkel, de amint egy kicsit érik ezek a játékok visszaszorulnak. A hörcsög ellenben egy apró zsákmányállat, 3 hónaposan meg már mondhatni majdnem felnőtt.

Próbáltad már szagtalan szappannal való kézmososás után megfogni? Mert ha tényleg csak a kaját érzi a kezeden, akkor az segíthet ha lemosod annak a szagát. Ellenben nekem is volt olyan hörcsögöm, amelyik csak a kesztyűt volt hajlandó megtűrni. Ha berakod a kezed a ketrecbe viszonylag távol a hörcsögtől, akkor magától is odamegy? Mert ha nem, akkor fél, azt pedig foglalkozással lehet csökkenteni.

febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A mi hörcsögünk csak akkor harap, ha az ujjunkkal a feje felé nyúlunk, pl ha megpróbáljuk magától a tenyerünkre csalni. És tényleg azt hiszem, ilyenkor ennivalót vár, mert etettük kézbôl, úgy hogy odanyújtottuk neki a falatot. Viszont ha két kézzel hátulról és oldalról, két tenyérrel mintegy csészébe fogva fel lehet emelni, és ilyenkor nem harap egyáltalán. Te hogy próbálod felvenni?
febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem gyerekkoromban volt egyszerre kettő, az egyik harapott, a másik nem. Nem is változott ez amíg megvoltak.
febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
52%
Pöckölj az orrára
febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tilos az orrát pöckölni. A hörcsög egy zsákmányállat. Nem fogja érteni miért bántod és még jobban félni (és harapni) fog...


Csak a lakhelyén belül harap? Ha igen akkor területvédésről van szó. Semleges területen tesztelt le (pl ágy padló kanapé stb) hogy ott is harap-e. Emellett pedig ajánlom a hörcsöginfo oldalt és a 6.500 fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportot. 🤗

febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

7

Engem még nem harapott meg

febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenhol harap már próbáltam mindennel lemosni előttem a kezemet. Szoktuk kézből etetni de biztos nem fél mert egyből megy az ember keze után viszont a kesztyűhöz teljesen máshogy viszonyul eszébe nem jutna megharapni. Lehet túl sokat evett kézből és ennyire összeköti a kajával?
febr. 25. 01:36
 10/15 anonim válasza:
Rábasztál .
febr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!