Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörit vagy Törpehörit...

Aranyhörit vagy Törpehörit érdemes venni? Melyiket? Dzsungáriai törpehörit vagy aranyhörcsögöt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Aranyhörcsögöt ne vegyél, mert az harap. A törpehöri aranyosabb is. Főleg a dszungáliai.
2009. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát, azért a dzsungáriai is tud harapni (bár ha szerencséd van, megszeret), és én a helyedben egynél többt nem vennék belőlük, mert nem bírnak egymással. Aranyhörcsöggel nincs tapasztalatom.
2009. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 2 fajta van!Mind a kettő fajta harapós főleg a nőstények! Aranyhörim nősgény és harapós az unokanővéremnek aranyhörije van hím és szelíd. a dszungáriám hím és bármit csinálhatok vele nem harap meg!Sőt ha jutalom falatot kap akkor meg aranyos és a kezemhez bujik!Majdnem mint a cica =)

Ha veszel is hörit mindenképp fiút és a másik meg az,hogy pici legyen!=)

2009. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem igaz, hogy az aranyhörcsög harapós. Ez vérmérséklettől függ. Nekem tizenhat aranyhörim volt, és mindössze egyetlen volt idegesebb, harapós típus (egyébként nőstény volt). Abszolút szelíd volt a többi. Ha kiraktam őket futni, és megláttak, odaszaladtak, aztán rámmásztak. Most egy dzsungáriai törpehörim van. Általánosságban elmondhatom, hogy közel nincs olyan aktív, mint az aranyhörik, inkább félénk, de nem harap ő sem. Foglalkozás kérdése is.
2009. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,hogy vagy vele de akkor az a dzsungáriai hörid beteg!Nekem nagyon aktív sokkal többet mozog mint a többi hörcsögöm!Kiengedem szaladgálni és már észre se veszem,hogy hol van!Ha nagyon erősen tud kapaszkodni akkor még a lábamra és felmászik persze kisebb segítséggel ha hátra esne ne essen a járólapra!=)
2009. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem beteg. :) Az állatkereskedésben is mondták, hogy nem túl aktívak. A szíriai törpehöri az más, az pörög egész nap. Egyébként ha kiteszem, az enyém is aktivizálódik, de a helyén inkább fészkel, néha tekeri a kereket, a kezem után szalad, de nem kepeszt esténként, hogy ki akarna jönni. Amúgy se gyerkőc már, mert több mint egy éves, tehát jó erős középkorú úr. :)
2009. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy inkább hímet vegyél, mert ugye nem harapós annyira (meg tuti nem fog lefialni nálad), hogy melyik fajtából, azt majd döntsd el az állatkereskedésben! Hogy melyik a legcukibb, melyik tetszik neked (leg)jobban (én am. a dzsungáriaira szavazok nekem is olyan volt :D, meg ugye egy törpehöri nagyon kis pici, ezért sztem aranyosabb...)
2009. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat=)! Még várok válaszokat többet!;)
2009. jan. 12. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a dzsungáriait ajánlom, ha egy pici barátra vágysz. Én is gondolkoztam rajta, hogy melyiket vegyem meg, aztán amikor megláttam őket, hogy milyen pici aranyosak, meg ahogy néztek rám, egyből őket vettem. Picit drágábbak, mint az aranyhörcsög, de hidd el megéri.

Cáfolnám, hogy a lányok harapósabbak. Engem a lány hörcsögöm még egyszer sem harapott meg a 4 nap alatt, a fiú többször is. De nem harap erősen, ha megharap, érzi hogy te vagy, és vagy abbahagyja, vagy barátságosra vált. Az enyém a körömlakkot imádja, tegnap harapta meg barátnőmet, mert hosszú körme volt, elkezdte rágcsálni a körömlakkját, és annyira belemerült, hogy erővel megharapta az ujját is.

De nem veszélyesek, ha csak a kezedet kezdi harapdálni. Nekem még picit vadak, de gondolom 4 nap alatt nem szoknak még meg:)

Úgyhogy én a dzsungáriaira szavazok, de szerintem járd körbe az állatkereskedéseket, és nézd meg őket, és úgy dönts. Én így tettem:)

2009. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
amúgy dzsungim lett:D
2009. ápr. 28. 06:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!