Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ragacsos a malackám feneke?

Miért ragacsos a malackám feneke?

Figyelt kérdés

Habár minden tőlem telhetőt megteszek, hogy tisztán tartsam a malackámat, ez előtt kb.6 hónappal megjelent egy borsszemnyi ragacsos folt a fenekén, amely idővel el kezdett terjedni. Több állatorvoshoz is elvittem, hümmögtek, felírtak egy rakás méregdrága kenőcsöt, de ez idáig még egyik sem használt. Komolyan kezdek aggódni...

Volt már valakinek hasonló problémája? Ha elmúlt, hogyan és mitől? Köszi előre is válaszokat!


2010. nov. 29. 19:24
 1/8 anonim válasza:

Figyelj nem igazán tudok mit mondani...

Nekem is vannak malacaim de nem volt ilyen bajuk..

Nem lehetséges hogy szimplán csak a kakija meg a pisije ragad rá a szőrére és az csomósodik össze?

Vagy talán beleülhet valamibe?

Vagy megy a hasa?

2010. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmi ilyesmi problémája, nagyon vigyázok az étrendjére, és ismétlem, amennyire tőlem telik, tisztán is tartom. Az a ragacsos izé még csak nem is hasonlít pisire/kakira, maga a malac termeli,s úgy beleült a szőrébe, hogy le se lehet mosni, összecsomósította az egész fenekét.Évek óta tartok állatokat, de ilyesmiről még csak nem is hallottam (s szerintem, még ha nem is vallják be, az állatorvosok sem!).Épp ezért fordultam hozzátok, hátha valakinek volt hasonló esete. Mindenesetre köszönöm a választ, rendes tőled, hogy legalább megpróbálsz segíteni.
2010. nov. 30. 13:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy dologra azért gyanakszom: -mivel a malacka egyedül van, lehet, hogy ez valami párzási váladék? Fogalmam sincs, hogy a malacok tüzelnek-e vagy sem, de azt tudom, hogy kutyánál/macskánál, ilyen helyzetben van/előfordul a váladéktermelés. Vélemény?
2010. nov. 30. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Szegényke... Esetleg ha tennél fel róla egy képet, lehet tudnánk segíteni, csak mert én el se tudom képzelni milyen lehet, mert még én sem találkoztam ilyennel. Nekem két lány malacom van, én még sosem láttam váladékot a fenekükön... Remélem nincs komoly baja. Esetleg megkérdezhetnéd fórumokon, vagy interneten keresztül tenyésztőktől, hogy mi lehet ez, ha itt nem tudnánk segíteni, mert biztos szívesen segítenének neked.

[link]

2010. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lenyírni a szőrét ott ahol összeragadt, lehet úgy többet is látnál hogy mi a probléma. De sajnos én sem tudom mi lehet... Nekem a nyuszimnak akkor volt ragacsos a feneke amikor hosszabb ideig hasmenéses volt de ha ez nálatok nem az akkor nincs ötletem.
2010. nov. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi jutott eszembe hogy talán valamilyen ivarszervi megbetegedés okozhatja pl méhgyulladás.
2010. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, külön a 18:24-esnek a linket, fel is vetettem a problémát, s amint kapok egy értelmes választ, okulás végett közlöm veletek.
2010. dec. 1. 19:17
 8/8 A kérdező kommentje:

A 18:24-esnek

Ja, s még annyit, hogy mostanában eléggé elvoltunk foglalva, de holnap lefényképezem, s elküldöm (habár nem hiszem, hogy sokat kivehettek belőle). Köszi mégegyszer

2010. dec. 1. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!