Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van esélyem cumival felnevelni...

Van esélyem cumival felnevelni az újszülött nyulat, ha az annyja otthagyja?

Figyelt kérdés
Tegnap születtek,de ma egész nap be sem ment hozzájuk.Próbálkozzak cumival vagy meg se próbáljam?
2010. dec. 15. 12:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akkor várj még egy kicsit,hátha az anyjai ösztön beindul..

Én régen neveltem egy kisnyulat..Nem olyan egyszerű,sőt elég nehéz és fárasztó..2-3 óránként etetni(fecskendővel csináltam,de így is kellett idő míg elfogadta és cumizott)majd nedves kis ronggyal dörzsölni kell a nyuszi végbél nyílását,hogy meginduljon az ürítése is..Az anya nyúl szoptatás után takarítja,és a picik nyílását nyalja,hogy ingert váltson ki belőle...Neked minden etetés után meg kell csinálni...Állandóan figyelni kell,és éjszaka is fel kell hozzá kelni..Fárasztó nagyon..Az én kosorrú nyuszim szép öregkort élt meg..de nagyon nehéz volt..5 kis nyuszival én nem is fognék bele,inkább hagynám a természetre..

2010. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
javítok* anyai ösztön
2010. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Van esélyed, fontos, hogy ne tehéntejjel és egyebekkel, hanem MACSKAtejpótlóval etesd! A nyuszinak az a legjobb. Állatboltokban kapható ilyen por, amit fel kell higítani, ezzel próbálkozz.
2010. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A válasszal elkéstem, sajna.

Ha nem kezdted el etetni fecskendővel a nyúlfikat akkor mára már egész nagyok és a szilárd takarmányt eszik. Ha teletöltötted őket azzal a macskatejpótlóval szerintem már nem élnek.

A nyúl egy nap egyszer szoptat és azt is a kora reggeli órákba és ha hiszed ha nem kb 3 percet. Tapasztalatból írom.

Akkor kell béranya meg külön etetés, ha a nyuszik hangoskodnak akkor nem eteti őket, ha széthúzod a szőrt a fészken és a nyuszkóknak nagy a hasuk akkor nyugodt lehetsz eteti őket.

2011. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!