Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék 3 újszülött...

Hogy tudnék 3 újszülött kiskutyust felnevelni?

Figyelt kérdés

Sajnos az anyukájuk meghalt,szeretném őket megmenteni.Mit adhatnék nekik enni,szerintetek az én anyatejem jó lenne nekik?Kisbabám van,van egy csomó lefagyasztva.

És kb mennyi ml-t kellene hogy egyszerre megegyenek?Milyen időközönként etessem őket?Ha csendben vannak összebújva az azt jelenti hogy nem éhesek?

Segítsetek légyszi!

3kis komondor baby gazdija


2011. máj. 24. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

sztem a pótanya keresése a legjobb.

Kutyás portálokon írhatsz, biztos van valahol olyan kutya, akinek kevés kölyke van, és lehet h befogadja a tieidet is.

Ha csendben vannak, akkor valószínűleg nem éhesek, főleg ha már jutottak kajához.

Az anyatej sztem más összetételű, azt esetleg más anyukáknak tudod eladni, legalábbis régebben ezt csinálták...

2011. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A kecske tej azért jobb mint a tápszer mert ha a tüdőbe jut nem biztos, hogy tüdőgyulladást kap a kölyök sajnos a tápszerezés legnagyobb veszélye viszont ez.

Ha nagyon nem megy akkor jó a kefirt, fekete vagy kamilla teával (kicsit langyosan fecskendőből (lehet hozzá keverni pár csepp mézet) ezt nehezebben tudják félrenyelni.

Keverj annyi marhát vagy májat tartalmazó bébi ételt a tejpótlóhoz, hogy az még folyékony maradjon ügyelve arra, hogy ne ugorjon meg a kölykök vércukor szintje

És olyan gyorsan kezd el kölyök táppal amilyen gyorsan csak lehet...se a kecsketejnek se a Magyarországon kapható tapaszereknek nem elég magas az arginin tartalma (ezért kell mellé a bébi tápszer)+ A szukák tejében körülbelül 10,7% a protein, a tehén és a kecsketejben 3.5%, a kereskedelemben kapható tápszerek protein tartalma 4.5-7.5% között mozog.

Etetni 3 óránként kell és vizes szivaccsal törölgetni a feneküket, hogy beinduljon a bélműködés.

Próbálj meg szerezni pótanyukát nekik mert az lenne a legjobb

2011. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos és szép dolog tőled, hogy a saját tejedre gondoltál, de a kutyusoknak egész más összetételű szerintem az anyatejük.

Hívj fel egy állatorvost, nézesd meg a kutyusokat, biztos tud tanácsot adni!

2011. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Csilla Julianna ***** válasza:
Szerintem vizezett tehén tejet adhatnál nekik. De a legjobb megoldás ha megkérdezel egy állatorvost sürgősen mert nagyon hamar kiszáradhatnak. Tudtommal lehet kapni tápszert ugyanúgy mint a kisbabáknak is, csak ez kiskutyusoknak való. Miért halt meg szegény anyukájuk?????? És nagyon vigyázz az etetésnél mert könnyen félrenyelhetnek
2011. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A tehén és a saját tejet felejtsd el.Vagy kecsketej,vagy kutyáknak való tápszer.De ha semmi föcstejhez nem jutottak akkor nem sok esélyük van.Van pár nyavalya,ami kézből etetett kiskutyákat érint.
2011. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
egyetlen "nyavalya" van a táplálásból eredő katarta (szürke hályog) Ezt ki lehet küszöbölni olyan bébi tápszerrel ami vagy tartalmaz elég proteint és arginin vagy a kutya kölyök tápszert kevered emberi babáknak szánt pl májas bébi tápszerrel ahogy azt leírtam az elején. Én is neveltem már fel 10 kölyköt is tápszeren és már 7 évesek semmi bajuk. A táplálásból eredő katarta esetén amerikai kutatók szerint idővel javulni fog a dolog szóval nem kell megijedni és bébi tápszer sokat segít plusz amint nyílik a szemük azonnal jó alaposan áztatott (tejpótlóval kevert) turmixolt táp /sőt még vakon is lehet vele próbálkozni ha már megtudják magukat tartani a lábaikon
2011. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor én is válaszolok, mert volt benne részem ha úgy vesszük. Egy tibet terrier mama gazdija voltam akkoriban és 10 kicsinek adott életet, ebből 1 múlt ki gyengeség miatt, de a többinek nem bírt mindnek enni adni. Ha jól emlékszem állatpatikában vettünk kimondottan kutyakölyök tápot, ami fehér por mint a bébi tápszer és felforralt, langyosra hűtött vízzel kell kikeverni, és én injekciós fecskendő végére tettem valami gumi bigyót kiszúrva és abból etettem őket 2-3 óránként. Nem kis feladat!

Nem tudom városban élsz-e vagy van-e a közeledben ilyen, lehet ha állatorvossal konzultálsz tud más megoldást, de ez a legjobb nekik, azt tudom.

Kecsketej... hát nem tudom, lehet hogy jó a kutyának, a mami kutyának akartunk adni, direkt neki vettünk jó drágán 2 litert hogy felerősödjön, beleszagolt és undorodva elhúzta az orrát. Kutyája válogatja biztos, köztük is lehet finnyásabb. :)

Örülök, hogy mindent meg akarsz tenni a kis hógolyókért. :)

Majd írjál mi lett velük, kiváncsi vagyok! :)

Üdv: egy volt pótmami. :D

2011. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget,megpróbálok beszerezni mindent amit írtatok.Elütötték a mamájukat sajnos:(
2011. máj. 24. 11:15
 9/15 anonim ***** válasza:

Szegény :(

Esetleg írd meg itt is, hogy hol laksz, hátha van a környékeden pótmamakutya

Sok sikert!

2011. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is a kataraktára gondoltam,meg magamban hozzátettem a többit,ami egy pár napos kölyköt elvihet ellenanyag nélkül.Ami ugye a föcstejben lett volna.Sok sikert a kicsikhez.Elvileg sikerülhet...
2011. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!