Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintem nagyon nagy Hülyeség...

Szerintem nagyon nagy Hülyeséget mondtak nekem! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Voltam egy Állatkereskedésben tengerimalacot szerettem volna.

Megkérdeztük, hogy mekkora hely kell neki.( ott nagyon kicsiben votlak kb. 30*40-esben)Azt mondták, hogy elég neki akkora is amekkora ott van!

Megkérdeztük, hogy a Hörcsög kijön-e más állatokkal ( lehet-e együtt tartani egy egérrel).Azt mondta, hogy IGEN lehet együtt tartani Őket! ( tengerimalac+hörcsög vagy egér+hörcsög)

Nem tudom.Szerintem ezekből egyik sem igaz!

Ti, hogyan vélekedtek erről?


2010. dec. 15. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
elég neki a 30*40 cm-es, ha naponta órákra kiteszed, amúgy az rohadt kicsi a hely
2010. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen helyeken nem értenek a malacokhoz, nekik az a lényeg hogy minél többet eladjanak. Tengerimalacot tilos más állattal együtt tartani, mert más a viselkedésük és pl. egy nyuszi nagyon könnyen megrúghatja a malacot és komolyabb baja is eshet!

Hörcsögöt pedig max egy másik hörivel lehet tartani, de mivel főként magányos állatok, így őket inkább egyedül célszerű tartani.

2010. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A hörcsögök eléggé agresszív állatok, én semmiképp nem tenném össze se malaccal, se egérrel. Ott az egérnek annyi lenne.
2010. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:

Egy kifejlett tengerimalac 25 centi hosszú is lehet, egy 30x40 centis helyen mozogni se tud. Ennyi kábé szállítódoboznak elég. Aztán ott van az is, hogy tengerimalacot nem szabad egyedül tartani, mert társas állat.


Hörcsögöt semmilyen más állattal nem lehet együtt tartani, még a saját fajtársaival sem ajánlott. Sokcsecsű egér és sima házi egér együtt tartására láttam már pozitív példákat.

2010. dec. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor tényleg nem volt igaz amit mondtak.
2010. dec. 16. 16:04
 6/11 Várhelyi Sándor ***** válasza:
a hörcsög nem agresszív állat!!!nekem is van és egérrel tartom!
2010. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hörcsögből is több féle van. Sima aranyhörcsög nem agresszív. Egy dzsungáriai törpehörcsög viszont az.

Egyébként a hörcsög éjszakai állat, a tengerimalac meg nappal aktív. A hörcsög a terrárium egy meghatározott sarkába végzi a dolgát, a tengerimalac meg mindenhová. Szóval hörcsögöt meg tengerimalacot együtt tartani aligha lehet. Egérről nem tudok nyilatkozni.

2010. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam a malac egy 50x150 alapterületű lefektetett szekrénybe van ami így a földtől kb 50cm magas, tehát abból kiugrani nem tud, viszont nagyon sokat rohangál egyik végétől a másikig. Tehát kissebben én nem tudom elképzelni mit tudna csinálni. Én mondjuk nem sűrűn engedem ki a lakásba rohangászni.
2010. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nekem régen volt egy nyulam, és amellé akartam berakni egy hörcsögöt, csak odatettem erre a nyúl ment a höri után és majdnem megette a hörit, úgy vettem el a szája elől, mert már nyitotta ki :)


Szóval simán el tudnám képzelni ugyanezt a malacról is, de azt még nem próbáltam.


Egy hörit meg egyszer patkánnyal akartam összerakni és akkor a patkány megtámadta, úgy gurultak együtt hogy semmit se láttam az egészből, csak egy nagy golyót ami megy jobbra-balra. Erre megütögettem a terráriumot és a patkány beparázott, berohant a házába és onna nézett kifelé, a höri meg kint sétálgatott. Viszont így végülis a hörit kivettem onnan, csak egy próba volt :)

2010. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
malacot tenyésztőtől vegyél, ne üzletből...
2010. dec. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!