Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Annyira bánt, hogy a lányhörcs...

Annyira bánt, hogy a lányhörcsögöm fél tőlem. Hogyan szelídíthetném meg? Egyáltalán meg tudom még?

Figyelt kérdés

Hétfőn vettem őket, 3 hónapnál már idősebbek, mert egy almuk volt már. A fiú ő szelíd, csak hiperaktív, a lány ő nagyon félénk. Most is próbáltam megfogni, mert annyira sajnálom, hogy ő egész nap a mókuskereket tekeri, a párját meg egyfolytában kiveszem, simogatom, sétálok vele. Hozzá meg még hozzá sem tudok érni, annyira fél. Pedig őt is szeretem nagyon, de erőltetni sem akarom, hogy megfogjam, mert még jobban megijed, és még inkább félni fog tőlem.

A kezemből is próbáltam etetni, először evett, de akkor letettem neki, mert a párjának is akartam adni. Aztán megbántam, hagynom kellett volna, hogy megegye a kezemből.

Olyan lelkiismeret-furdalásom van miatta, hogy az hihetetlen. Annyira szeretném, ha ő is megszeretne. Segítenétek?


2009. jan. 23. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, honnan szerezted, de ha állatkereskedésből, akkor biztos, hogy soha nem foglalkoztak vele, és azért nincs kézhez szokva. a lány rágcsálók amúgy is kevésbé barátságosak. sajnos nem sok esélyt látok rá, hogy igazán megbízzon benned. elég idős, már nem gyerek.
2009. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Állatkereskedésből vettem, és nagyon félénk. Még amikor hoztam meg tudtam néha fogni, mostmár nem:( Annyira bánt a dolog, hogy hihetetlen, nem akarom "kiközösíteni".
2009. jan. 23. 22:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy valószínű kismama, mert a fiúm feltűnően leszállt róla szerda óta. Addig mindig heccelte, mostmár nem foglalkozik vele. Lehet ez is az oka annak, hogy most még vadabb, mint az első napokban volt?
2009. jan. 23. 22:28
 4/11 A kérdező kommentje:
Most még simogatni sem engedi magát, pedig szerda este még rajtam mászkált, meg puszit adott, igaz, nehezen lehetett megfogni, miután betettem a ketrecbe, de amúgy meg egész jámbor volt... mostmár ki se nagyon tudom venni, olyan gyorsan elszalad... kaját se fogad el tőlem. Miért ez a változás? Nem hiszem, hogy akkor csak véletlen lett volna, mert most szerintem magamon sem tudnám megfogni, akkor meg meg tudtam. Szerda este olyan édes volt. Most miért ilyen?:(
2009. jan. 23. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Első szempont a rágcsálóknál hogy természetükből adódóann félénkek álltalában éjszaka mozognak igy ha nincs hozzá szokva akkor a nappali zaklatástól is lehet morci!!!


Ha hörcsögöt szelidítesz akkor ne felejtsd el hogy ő rágcsáló ha dzsungáriai vagy campbell akkor még rövid látó is "max1,5m-re lát" soha ne nyulj hozzá felülről mert ezt a höri támadásnak véli "pl:ragadozó madár" tedd a kezed elé az alomba valószinü meg fog harapni nem fog fájni csak ismerkedik ha elrántod a kezed csak rontasz a helyzeten!!Naponta ismételd a gyakorlataot 1hét és kezes a hörid !!! Ha ki veszed a markodból formálj gömböt " de csak addig amig vad!" ha már kézhez szokott akkor akkor elösször hörilabda aztán mehet szabadonn a lakásba!Ha kérdésed van feca8204@fremail.hu


Egy lelkes állat tartó!!

2009. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocs az email az feca8204freemail.hu az előbb ki hagytam egy "e"-t
2009. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi:) Dzsungim van, és tényleg szeretnék jó gazdi lenni, de eddig csak kutyákkal, macskákkal és csirkékkel volt dolgom. Meg egyszer volt egy malacom, meg egy nyulam 2-3 napig:) Mondd csak, msn címed nincs véletlenül? Ott mindig fent vagyok ha netalán lenne valami. Ha van, és gondolod elküldenéd privibe?

Köszi:)

2009. jan. 23. 23:04
 8/11 anonim ***** válasza:
hát ha vemhes, akkor simán lehet amiatt is mufurc. viszont utána mit fogsz csinálni vele? ha együtt tartod a fiúval, nagyon gyakran jön sok kölyök.
2009. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát, majd megoldom valahogy... szétválasztani nem akarom őket, olyan boldogok:)
2009. jan. 23. 23:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem lenne egy tippem, a höriket úgy vettem észre, a hasuknál lehet megfogni. Az egyik hörcsögöm nekem is nagyon félénk volt, annyira, hogy hangot is adott ki és hátra vágta magát ha közelítettünk felé, majd be a helyére, nálunk bevált az, hogy beteszed a kezedet, rajta olyan 10-12 szem szotyival, elhelyezed szépen a tenyereden és az ujjaid utolsó percénél, egy ideig menekül majd előle, és egy sarokból figyel, de ha nem mozgatod a kezed, kíváncsi lesz, és csak szeretné megszerezni a finomságot, előbb-utóbb odamegy. De lehet ezt uborkával, salátával, amit szeret.

DE A LEGNAGYOBB TIPPEM A LENMAG! IMÁDJÁK! komolyan, próbáld meg, biztos hogy nem tudnak neki ellenállni, és a kezedbe mászik:)

Persze ha vemhes, valószínű azért ilyen, de ha nem, és nem változik egy hét múlva sem a helyzet, egy picit "erőszakos" dolog, de vedd ki, és adj neki valami finomságot a másik kezedből, ha nem fogadja el, csak tartsd magadon, hogy szokjon, egy idő után nem fog annyira félni.

2009. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!