Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szelidíthetném meg a...

Hogy szelidíthetném meg a törpehörieimet, anélkül, hogy kivenném őket a terráriumból?

Figyelt kérdés

Nem akarom őket kivenni mert egyszer 4 db kiszökött és nehezen kerültek elő!

Az egyik ráadásul még harap is, és elég félősek!

Vannak valami ,,gyógymódok" erre?

Amúgy roborovszki törpehörik :)


2011. jún. 5. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem érsz hozzájuk akkor sehogysem fog menni.Ki kell őket venni..nem olyan nagy harapásuk van.És meg kell nyugtatni őket hogy tudják,nem akarsz nekik rosszat.
2011. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyúlj be, tegyél a tenyeredbe finomságot. Oda fog menni előbb-utóbb, elveszi. Ezt ismételgesd sokáig. Később fokozatosan emeld feljebb a kezed, hogy végül már bele kelljen másznia a kajáért, így összeköti a kézben levést a jó dologgal, később már kaja nélkül is a tenyeredbe mászik. Ha már nem rémül halálra attól, hogy hozzáérsz, mindenképp vedd ki, ha menni akar, akkor is, és tartsd minél többet kézben, hogy rájöjjön, nincs mitől félnie. A harapásuk nem erős, a lényeg az, hogy legyen önuralmad, és nehogy eldobd az ijedelemtől, ha megharap.
2011. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi majd nyári szünetben, mert itt az évvége én napi 1-2 alkalommal megcsinálom :))De azért még jöhetnek hasznos tanácsok!
2011. jún. 5. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam őket kézhez, hogy kivettem az akváriumból őket és kisebb csemegéket adtam nekik. Az anyjuk sose bántott mert tudta, hogy jól bánok velük. Sőt ellésnél is ott voltam vele. Mi nagyon összeszoktunk a hörimmel és 1 éves kora óta volt nálam. A kicsiket mindig kézbe vettem. Már mikor mászkáltak csukott szemmel akkor is így jobban szokták. :)
2011. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!