Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet sétáltatni? A tengerimal...

Lehet sétáltatni? A tengerimalacommal eddig csak az udvaron játszottam, de úgy döntöttem, most kiviszem az utcára.

Figyelt kérdés
Ma délután kivittem a tengerimalacomat sétálni.Ment is magától,amikor mondtam neki megállt,ilyenkor kapott egy kis jutalomfalatot,majd újra elindult.Nagyon örült,amikor pázsitra értünk belehempergett,ugrált és kurjongatott :D Csak sajnos nemvolt olyan melegezért csak kis ideig maradtunk kinn. Vihetem máskor is? :D
2009. jan. 25. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem azért hideg van, nem? Ha bent tartod a lakásban azért én óvakodnék, nem a legmegfelelőbb időszakot választottad a sétáltatásra. Szép időben meg figyelj arra, nehogy felegyen valamit ami kárt okozhat benne.
2009. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia.igen teljes mértékben igazad van rossz idő,de mostmár tom hogy tavasszal vagy nyáron elmehetek vele.Igen arra nagyon figyelek hogy ne egyen meg semmit.Viszek neki kaját(jutalomfalat) :) köszönöm a válaszodat :D
2009. jan. 25. 19:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
be van oltva? sokféle betegséget elkaphat után.
2009. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vidd ki! Elkaphatja egy kutya, megijedhet bármitől és beszalad valahova ahonnan nem tudod kiszedni, a betegségek ellen pedig semmi védelme nincs. Ki tudja miket kap el egy tengeri malac? Gondolok én a kutya, macsak és ember betegségekre! Vigyázz rá és mozgasd sokat, de inkább az udvaron és a lakásban. Üdv.
2009. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia köszi. :)
2009. jan. 26. 18:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Kutya, macska, betegségek... Veszélyes ám odakint. Ha van kert, az bőven több, mint amit egy átlag malac kaphat :)
2009. jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan kiviheted, ha tényleg figyelsz, hogy ne egyen meg semmit, amit nem te adsz neki és vársz, amíg melegebb lesz. Meleg tavaszi, őszi napokon és nyáron nyugodtan ki lehet vinni. Ezek szerint jobban szereti a füves területeket, mint a betonjárdát, lehet érdemes lenne keresni a lakóhelyeden egy parkot vagy egy játszóteret, esetleg vízpartot, ahol sétálgathattok a fűben. Hiszen neki nem csak a mozgás a fontos (persze az is!), hanem, hogy új illatok veszik körül, felfedezheti az ismeretlen területet, szaglászhat, bóklászhat a séta közben. Ezért jobb egy ilyen helyen sétálgatni vele, mint a járdán. De szerintem ezt ő is egyértelműen jelezte. :D

Nem hinném, hogy bármi betegséget összeszedne, az én patkányom is a friss levegőn rohangál, tudom, hogy nem vehető pontosan egy kalap alá a te tengerimalacoddal, de nem hiszem, hogy megbetegedne.

2009. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia.neked patkányod van? az olyan édi :D és ha jól tudom inteligens is :D persze várok vele,és van park a környékünkön,pápán lakunk és van egy nagy liget :D na majd tavasszal :D
2009. jan. 27. 18:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Kisebb rágcsálókra is lehet kapni hámot és pórázt, nézz utána.
2009. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, patkányom van, nagyon okos! Csak lusta disznó :D

A liget akkor jó hely lesz neketek. Gondolom pórázon sétáltatod, bár ahogy írtad, abból azt szűröm le, hogy hallgat rád anélkül is, de nem árt, ha rajta van, mert a parkban megijedhet valamitől és elszökhet.

2009. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!