Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja a hörcsögöm a...

Miért rágja a hörcsögöm a ketrecet?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves dzsungária törpehörcsögöm. 2 emeletes ketrece van , este megugy amikor eszébe jut felmászik a lépcsöre és elkezdi rágni a ketrecet. Nem tudom hogy miért csinálja. Éhes wagy talán kiszeretne jönni.? enni is adokneki rendesen sokat is wan kinnt. Nem tudom mi lehet a baja. Nemtudnátok segiteni.?Kedwtelésböl biztos nem mert annyira látszik rajta hogy szeretne walamit. ajj nemtudom Légyszi segitsetek :köszi
2011. jan. 1. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én hörcsögöt csakis terráriumba teszek, így ezt a kellemetlenséget is egyúttal elkerülöm.
2011. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

jahm... okos első :D


deguim is rágják, de sztem azért, mert nicns bennt a kerekük, mert kicsi.

van kereke?

2011. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hörcsög is azon állatok közé tartozik, akiknek folyton nő a foga. Ösztönösen koptatja. Tegyél be neki valami, amit rághat.
2011. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy aggastyán 2 és fél éves aranyhörcsögöm van de ő is rágta egy időben. most már leszokott róla mert már nagyon öreg és beteg is :'(
2011. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Először is, könyörgöm, hagyd a w-t!


Másodszor, azért rágja, mert már megszokta, hogy amikor rágja, kiveszed. Lehet, hogy sokat van kint, de neki az nem elég, ő állandóan kint szeretne lenni. Örülj neki, ez azt jelenti, életvidám, szeretne minél többet szaladgálni.

Én már mindent megpróbáltam az enyéimmel, hogy abbahagyják, citrom a rácsra, nevelés, stb semmi nem jött be, mostmár egyszerűen csak hagyom őket, vagy kiveszem. Ha hagyom, előbb utóbb ráunnak.


Ja, de, egy valami bevált. Ha lisztkukacot, halat, vagy bármi finomat kapnak, akkor elhallgatnak, és utána elvonulnak aludni, mert jól laktak.

De azért túl se etesd őket, az nem jó számukra.

2011. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ki akar szabadulni. Tedd őt üveg terráriumba, aminek magas a fala, nehogy ki tudjon mászni.
2011. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Második: nem értem mi a f*szt okosozol le, de gratulállok a hatalmas állattartó tudományodhoz.

Kalitkába max. madarat tennék, nem kisállatot.

Jó szórakozást a ketrecrágáshoz Neked!

Lúúúzer.

2011. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az én hörcsögeim is mindig rágták a ketrecet, jó volt mellettük aludni :S :D sztem a fogukat koptatják. vagy csak szimplán hülyék xD
2011. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
Kényszerviselkedés. A hörcsög éjszakai állat, és ha a ketrecben nem tudja mivel lekötni magát, akkor szoknak rá az ilyesmire. Egy nagyobb ketrec, mókuskerék, bújkálócsövek, mézeskarika a ketrec tetejére kötözve és más elfoglaltságok segíthetnek a dolgon, de ha a höri már nagyon régóta csinálja, akkor akár véglegesen is rögzülhet. Végső esetben csak az üvegterrárium a megoldás, de azzal számolj, hogy sokkal nagyobb alapterületű kell, mint a ketrec volt, mert a terráriumban nem tud mászkálni a rácson, ami tovább rontja az eredeti problémát. Mármint azt, hogy nem tud mit kezdeni magával és ettől stresszeli magát.
2011. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a wálaszokat. a rágótéglán még tényleg nem gondolkoztam. Vagyis nem jutott eszembe. Az előző hörcsögömnek volt és ő tényleg nem rágta. Bár ők ketten ég és föld.:D

Köszönöm.

2011. jan. 1. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!