Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Árva kistengerimalacok kibirjá...

Árva kistengerimalacok kibirják órát egyedül?

Figyelt kérdés

Ma reggel,hajnalban születtek kismalacok,sajnos az anyjuk meghalt.

Kapnak cicatejet vizzel higitva,igaz csak pár ml fogyott el.

Hnap viszont reggel mennem kell dolgozni,fél8tól fél5ig nem tudok otthonlenni,és nincs senki akit meg lehetne kérni hogy napközben etesse őket,magammal se vihetem őket,szabit kivenni sem lehet.

ennyi idő alatt ugye nem lesz bajuk ha reggel indulás előtt megetetem őket?

Elég jól fejlettek (bár az egyiknek a lába nem egészen jó,de él és virul)

azt irják hogy második nap már tudnak enni maguktól,tegyek nekik zöldséget,szénát,tápot?


2011. jan. 4. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt inkább malacokkal foglalkozó fórumon kéne megérdeklődni:

Ez pl. kimondottan ezzel foglalkozik: [link]

[link]

[link]

2011. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Annyit kibírnak a kicsik, ha előtte jól megeteted őket. Nem vagyok nagyon otthon a tengerimalacoknál, de degu babát próbáltam már felnevelni, de szerintem kizárt hogy 2 naposan már esznek szilárd táplálékot. Egyébként a macskatejjel nem sokra mennek, keverhetsz hozzá kicsi mézet, és tejszínt is kaphatnak. Mindenképp kell őket óránként etetni, ha tetszik nekik ha nem, hogy erősödjenek. a zellergumó is jó ha már esznek szilárd kaját, illetve egy calopet vagy gimpet nevű pasztát is érdemes nekik adni.
2011. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ne kísérletezz velük, vidd be egy állatkereskedésbe, hátha ott többmindent tudnak kezdeni velük.

2 naposan még ki sincs nyílva a szemük, nem látnak semmit, egyedül a szag után mennek, amit az anyjuk elmője jelentene, de ha nincs mód rá, akkor bizony gáz van.

2011. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ha nem járunk sikerrel, és nincs a közelben egy másik szoptatós anya, aki befogadhatná a kölyköket, akkor ránk hárul a kicsik etetése. Mi ehhez az állatboltokban kapható macskatejet használunk. A tejet langyos vízzel 1:1 arányban higítjuk és az első négy napban 2-3 óránként adagoljuk egy orrcseppentő segítségével. A babák egyszerre általában egy cseppentőnyit fogyasztanak el. Ötnapos kortól elegendő őket 4 óránként etetni, és az elkövetkező egy hétben fokozmatosan elhagyhatjuk a tejet, ugyanis ekkora már javában fogyasztanak a felnőttek eledeléből.



[link]


innen gondoltam,meg állatdoki is ezt javasolta

2011. jan. 4. 19:01
 5/20 anonim ***** válasza:
A cica egyébként mit szól a pótanyasághoz?
2011. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Jah, bocs, most olvastam csak a válaszodat.

:))

2011. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

3válaszoló: el vagy tévedve

max 1 órája születtek amikor felkeltem reggel,és nyitott szemmel szaladgáltak


állatkereskedés közelébe meg nem megyek,ő hibájukból döglött meg az anyamalac,mert fiúként adták el,közben meg lány volt,és túl pici volt kihordani a malackáit


azokra én egy háziegeret nem biznék...

2011. jan. 4. 19:03
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom a tengeri malacoknál milyen gyors a fejlődés, nekünk az aranyhöriknek csak 2 hét után nyílt ki a szemük és csak a 3.héten tudtak eszegetni a tápból, de még javában anyatejeztek akkor is.
2011. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"3válaszoló: el vagy tévedve"


Kösz a toplák kommentedet, csinálj velük, amit akarsz, de akkor ne itt töketlenkedj!

Tirpák!

2011. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

nincs cicám:D vagyis van,szüleimnél,de szerintem az 2 perc alatt felfalná őket:d

whiscasos tejet kapnak fecskendőből


anyapótléknak az ivartalanitott apjuk van,szerencsére nem bántja őket,sőt,inkább noszogatja,cipeli eléjük az uborkát

2011. jan. 4. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!