Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egyedül maradt malackámnak...

Az egyedül maradt malackámnak legyen újra "párja"?

Figyelt kérdés

Pár napja meghalt az egyik malacom, sajnos nem reagált az orvosi kezelésre...:(


A malacka, amelyik most egyedül maradt, nem keresi Őt, de látom rajta, hogy szomorú az egyedüllét miatt.


Szeintetek vegyek neki játszótársat? Ilyen hamar lehet már új társa? Várjak még vele?


Sajnálom Őt, mert én is és a párom is dolgozunk, így egyedül van napközben.


Előre is köszi a tippeket!


2011. jún. 27. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. Egy ugyanolyan nemű,mint ami most van, de még kölyök picikével össze lehet szoktatni. Nem kell várnotok vele, amint találtok tenyésztőnél megfelelő korú kis malacot, már vihetitek is hozzá.
2011. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi nem vettünk újat mellé.

Éldegél így is. Sőt jobban is érzi magát.

2011. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen malac?

Díszállat = tengeri malac, akkor jó ha nem él egyedül

Haszonállat = pl. mangalica, ő el van egyedül is.

2011. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A Kisállatok kategóriába írtam a kérdésem, tehát nyilván nem egy sertésről beszélek :)


Egyébként ami a másik malac ellen szólna, az az, hogy nagyon megvisel az elvesztése. Napokig nem tudok magamhoz térni.

És ha lesz másik, akkor ez egy örök körforgás...


Másrészről meg sajnálom, hogy egyedül van.

2011. jún. 28. 08:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképp szereznék mellé, hiszen az állatka érdeke ezt kívánja. A malac csak társsal érzi jól magát, ha eddig is ketten voltak nem hiszem, hogy nagy terhet róna rátok. És egyébként egy újabb röfi Rád is jó hatással lesz, hamarabb helyrejössz lelkileg.
2011. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél neki társat! Így hogy eddig is volt neki, jobban szüksége van egy újra. Amikor a malackám már 1 hónapja nálunk volt, vettünk neki egy társat, azóta sokkal boldogabb, sokat játszanak, és ha az egyiket kiveszem, a másik keresi. :)

Egyébként mennyi idős a malackád? /és mennyi idős volt aki elpusztult? :( részvétem/

2011. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A malacka 1 éves, a társa pedig 4 volt.

Köszönöm a vigasztaló szavakat, jól esik, mert nagyon hiányzik a cocika.


Már elhatároztuk a párommal, hogy lesz másik, az állatorvosunkhoz jár egy tenyésztő, beszélgettem is már vele, tőle szeretnénk hozni.

2011. jún. 29. 09:55
 8/10 anonim válasza:

Részvéteem :(

Igen mindenképpen vegyetek hozzá társat ,mert a tengerimalacok társas lények, vagyis nemjóó ha egyedül tartjuk őket. Ha fiú tengerimalacod wan akkor vigyázz ,mert a 2 fiú gyakran összeverekszik viszont ha lányt veszel mellé akkor meg gyerekeik lesznek. Ha lány akkor mindenképpen lányt vegyél,jól megvan nálunk is a 2 lány malac és nem veszekednek, jól érzik magukat.Ha lányt veszel arra vizsázz hogy ne legyen terhes már mikor megveszitek , mert mi ugy jártunk h mind2 lányt terhesen vettük.

2011. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De a két fiú sem mindig verekszik Hallottam olyanról, hogy két éves fiú malac mellé vettek egy kicsi fiú malacot, és nagyon jól megvannak! :)
2011. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lány malackánk van, ő a másikkal is nagyon jól elvolt.


Arra gondoltam, hogy alpakkát veszünk, nagyon tetszik, hogy olyan, mint egy barika. A mostani sheltie.

2011. jún. 30. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!