Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik a hörcsög? Kutya...

Mit eszik a hörcsög? Kutya konzervet v. macska konzervet ehet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 19:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
ja igen és azért ne adj neki mert aban csak hamu van%
2011. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Végül is a hörcsög hasonlít az egérre.Az egér rágcsáló és koptatja a fogát ha ilyeneket eszik.Én nem kockáztatnám meg az ilyeneket de te tudod.
2011. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
ja igen és a vadászgörény ami húst fogyaszt.Az mást nem eszik meg szinte.
2011. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Ne adj neki ilyet mert egyszer én adtam nekik,meg is ették aztán arra jöttem haza,hogy az egyik jóízűen eszi a másikat.Maradj a magoknál,gyümölcsnél,zöldségnél! :)
2011. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Nekem egy van aranyhöri.de azt mondják kell hús neki.


most kell vagy nem

2011. jan. 27. 18:42
 16/38 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adok az enyémeknek semmilyen húsfélét (azóta van egy másik pár),teljesen megbolondultak,és sajnos ez lett a vége,de Te tudod,a Te döntésed!
2011. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
simán megeszi a bogaraka , és igen, lehet neki adni kicsi marhahúst is,csak félkörömnyit -imádni fogja pláne ha szoptat. Fő a mértékletesség !
2011. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Platypus ***** válasza:
Kell neki valamilyen fehérjét adni. Sajtot, főtt tojást, kis főtt vagy sült húst, kisebb csontot, lisztkukacot, ilyesmit. Az olcsó kutya és macskakonzervek fehérjetartalma nagyon alacsony, egyáltalán nem jók. Ha nem adsz fehérjét, akkor hiánytünetei lesznek, ezért szoktak néha kannibálok lenni.
2011. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Én is szoktam adni nekik:rántott csirkecomb-csontot,amin rajta van még a porcogó,sajtot,szalonnabőrkét.Ezeket nagyon szívesen megeszik,egy hónapban egyszer adok nekik ilyesmit.Soha probléma még ebből nem volt,egészségesek.
2011. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Kiskacsa Fürdik ***** válasza:
87%

El sem olvasom, miket írtak előttem, félő, hogy a fele úgy baromság, ahogy van.

Sok éve tenyésztek, ezért bátran elhiheted, amit írok.

A hörcsög mindenevő. Fő táplálékai növényi eredetűek, de fogyaszt rovarokat, és más állati eredetű táplálékot is. (A természetben élő rokonaik persze a rovarokhoz férnek hozzá a legkönnyebben, de ha pl rábukkan egy másik hörcsög fészkére, és sikerül elűznie az anyát, szívesen elfogyasztja annak kicsinyeit is.)


Tehát elsősorban magvakat adj neki, méghozzá olyat, ami nem szúrhatja meg a pofazacskóját. A kukoricát többségük nem szeretik, így én azt csak nagyon ritkán adok, többnyire inkább olajos magvak (dió, mogyoró, szotyi), hántold árpa, hántolt búza, köles, és lucernapellet a menü. Emellé rendszeresen kapnak kutya vagy macskatápot. A felnőttek szárazat, a kölykök (akik már esznek szilárdat is) kapnak konzervet is. Imádják! :)


Arra figyelj, hogy ha adsz is neki konzervet, az csak nass legyen, és maximum heti 3 alkalommal kapjon! Mindig legyen neki bent száraz mag, és széna is, amivel tudja koptatni a fogát (a nedves konzerv alkalmatlan erre!). Sose adj neki édességet, kelt tésztát, kenyeret, és "K" betűs zöldségeket. És mindig legyen előtte tálban, vagy önitatóban FRISS VÍZ! Tévhit, hogy zöldséggel, gyümölccsel lehet pótolni a vizet, ez baromság! Had igyon,amikor akar. (Keveset fog inni, mivel a hörcsög remekül raktározza a vizet a sejtjeiben, de igenis kell neki víz! Víz nélkül nincs élet...)


Hirtelen ennyi. :))

2011. jan. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!