Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez most komolyan. Tényleg így...

Ez most komolyan. Tényleg így van? Mindenki így tett?

Figyelt kérdés

a nyúlról:

"...Az elsõ napokban még [...] ne is vegyük kézbe, mert ha szegényt csak egy vad hajszában tudjuk elkapni, hogy ketrecébe tegyük, biztos nem lesz kezesbárány."

Ne vegyem kézbe az első napokbn a nyulamat csak hagyjam bent a ketrecbe?? Én értem, hogy hagyjuk pár órán keresztül, nade nehogymár napokig!


2011. jan. 14. 13:35
 1/7 Platypus ***** válasza:
100%
Ha normális helyről van a nyulad, ahol megszokta az embert, akkor próbálkozhatsz vele pár óra után. De az átlag bolti nyúl, ami életében akkor volt másodszor emberkézben, amikor megvetted, az csúnyán tud pánikolni. Az ilyen nyúlnál szerintem egyáltalán nem megoldás, hogy az ember fogdosni próbálja, meg kell várni, hogy magától kijöjjön a ketrecből, és kajával kézhezédesgetni.
2011. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Igen, ez komoly, nekem is így kellett csinálni és teljesen logikus is, ha belegondolsz :)

Hagyd a ketrecébeN, amíg meg nem szokja, hogy ott mi van, illetve amiket onnan lát, ez is épp elég lesz neki az első napokra!

2011. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első egy két hét az ismerkedés időszaka kell hogy legyen, egy pici nyuszi nagyon félénk, érzékeny, nem szabad lerohanni. Neki az ha kézbe veszed, babusgatod nagy trauma mert még nincs hozzád szokva, nem bízik benned. Valóban ilyenkor a ketrecében kell hagyni, engedni hogy megszokja az új helyét, megbarátkozzon. Az első napokban csak beszélni kell hozzá, sokszor hogy megszokja a hangodat majd később meg is simogathatod ha hagyja. A szobatisztaság szempontjából is lényeges hogy az első egy-két hetét a ketijében töltse, tanulja meg hogy az az ő helye, jelölje ki a sarkot ahová a dolgát fogja végezni. Ha ez megtörtént utána érdemes csak kiengedni.
2011. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A nyúl az olyan, hogy bent gubbaszt a ketrecbe, pár nap mulva kijön ha látja hogy nincs veszély, és kijön, visszarohan, megint kijön, megint visszarohan, de mindig egyre távolabb merészkedik, így fedezi fel a környezetét.

Végülis ő egy zsákmány állat. Benne van a génjeibe a félelem. Új helyen az több hónap mire rájön hogy semmitől se kell félnie.

2011. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm. De ha én sokszor a kezembe tartom, nem állok fel vele hanem guggolok v ilyesmi... és majd megszokja hogy ne féljen. na jó. köszi :)
2011. jan. 15. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
hát eleinte inkább csak úgy csináld, hogy adsz neki kaját, aztán simogasd meg ha hagyja.
2011. jan. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen mit nem lehet érteni? Meg kell szoknia a környezetét mindenképp.
2011. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!