Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan ennyi parázós anyuka...

Komolyan ennyi parázós anyuka van az országban vagy csak itt gyűlt össze mindenki?

Figyelt kérdés

Lehet nagy vita lesz, de csak kiírom.

Sokszor olyan kérdéseket olvasok, hogy a hajam égnek áll, mindenki ilyen parázós vagy én vagyok túl laza??


"Pl: 37 fok a hője fenékben mérve levonva, vigyem orvoshoz??...stb stb..."


2011. máj. 17. 23:50
 1/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Szerintem nem mindig para. Van ami csak ott motoszkál azokban akik kérdeznek, de nem olyan súlyos a helyzet, hogy orvoshoz rohanjanak. Csak egy gondolat, ami nem hagy nyugodni, a net kéznél van, itt a lehetőség kérdezni. Ennyi.
2011. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ide általában azok írnak ki kérdést,akik paráznak valami miatt és tanácsot kérnek.
2011. máj. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez az oldal, hogy kérdezzünk. Én is szoktam olyan kérdéseket látni, amit túlzásnak vagy egyéb okból kifogásolhatónak találok, de egyrészt inkább kérdezze meg, és nyugodjon le, minthogy egész este idegeskedjen miatta (senki nem születik gyakorlott anyaként), másrészt ha végképp nem tudok megbékélni egy kérdéssel, akkor egyszerűen nem válaszolok rá. Elfér az oldalon, nem?
2011. máj. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ami neked szimpla para, neki lehet, hogy egy egész éjszakás nyugtalanságot okozna. Kérdezzen inkább!

Amúgy el sem hiszed, mennyi kezdő anyuka van, aki alap dolgot is simán eltol. A szomszédom pl. nem keverte be a babának az antibiotikumot, hanem kimérte a porból a 2 ml-t, és azt oldotta fel a cumisüvegben. Hát jobb lett volna, ha kérdez.

Engem inkább az zavar, ha egy kismama influenzával, vagy mondjuk mozgásfejlődés elmaradásával kapcsolatban kérdez, sorban kapja a "Ne aggódj, nincs baj, ne vidd sehová, nincs két egyforma gyerek" válaszokat, holott van, amikor célszerűbb lenne triviálisnak tűnő problémával is orvoshoz fordulni. Ezt saját tapasztalatból írom.

2011. máj. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva néha nekem is a hajam az égnek áll. Lehet azt mondani, hogy inkább kérdezzen, és ez igaz is, de az itt megjelenő néha üvöltő ostobasággal nem tudok mit kezdeni. Persze nem válaszolok rá, meg elfér az oldalon, de ijesztő milyen buták egyesek. És gyerekük van...
2011. máj. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha magamból indulok ki, akkor a helyzet a túlzott gyakori kérdések olvasáson alapszik. Pl: ha adódik valami probléma, általában megfogalmazódik bennem a megoldás. Ráértemben leülök ide olvasgatok. Összefutok egy ugyanolyan vagy hasonló problémával, elolvasom a válaszokat és lehet, hogy elbizonytalanodok saját döntésem helyességén. Természetesen általában az én döntésem a helyes, és nem azért, mert én akkora anyuka vagyok, hanem nincs két egyforma gyerek, hiába valami szuper ötlet, ami valakinek bevált nem biztos, hogy nálunk is befog.

Szóval ha nem is parázok valamin, de itt elolvasok 3-4 kérdést a dologgal kapcsolatban, rögtön beindul a dolog. van amikor már szánt szándékkal nem is olvasgatok a témában.

2011. máj. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak így leírva tűnik parázásnak sok dolog. Pl. én kicsit sem tartom magam parázósnak, de volt már olyan, amit ha mástól olvasnék itt leírva, azt talán én is megmosolyognám, de az adott pillanatban végiggondoltam, hogy mi minden lehet belőle. Oké, ilyeneket nem szoktam kiírni, de nem jelenti azt, hogy nem fordul meg a fejemben. Néha meg az ember csak megerősítésre vágyik, hogy tényleg nem lesz semmi baj.
2011. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú, valami hasonló kérdést akartam volna kiírni, de megelőztél.

Nagyon sok a triviális kérdés, amire a védőnő, doki, szomszéd, kisgyerekes barátnő tudja a választ. Lehet, hogy meg is kérdezi őket, de valami nem hagyja nyugodni, így felteszi ide azt a kérdést és várja a megerősítést.

Szerintem az egész önbizalom kérdése. Én sem úgy születtem, hogy mindent tudtam a gyereknevelésről. Terhesség alatt azért fel lehet készülni, olvasni szakkönyveket, újságokat.

Én fiatal anyaként nem vagyok az a túlparázós fajta, nem akarok mindent a "nagy könyv" szerint csinálni. Vannak anyai ösztöneim, azokra hallgatok és van ahhoz elég önbizalmam, hogy tudjam, jól csinálom.

2011. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Én a többség szint túl laza vagyok, magam szerint csak teljesen normális:

-ugyanúgy jövünk megyünk, utazunk, nem csinálok egy nyaralásból hatalmas problámát

- nem ötltözetem agyon gyreket, nem adok rá sapkát 20 fokban

-nem fertőtlenítem ki a lalakást minden nap


és még sosrolhatnám

2011. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!