Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért megy a nyulam hasa?

Miért megy a nyulam hasa?

Figyelt kérdés
sziasztok. már egy ideje megy a nyulam hasa :S orvoshoz nem tudjuk elvinni, mivel nincs rá idő :/hetente 1-2-szer rájön.azon kívülnem látni rajta, hogy bármi baja is lenne :/ előre is köszi
2011. jan. 17. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miket eszik/iszik?
2011. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kap tápot,néha-méha szénát ( nem nagyon eszi meg :S) száraz kenyér, alma ,répa ilyeneket kap általában
2011. jan. 18. 00:10
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, hogy vagy csak táp, és víz jó neki, vagy zöldfélék, répa, alma, de akkor vizet nem szabad neki adni.
2011. jan. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

erőltesd neki a szénát, rengeteget kéne csemegéznie belőle, napi szinten a kajáját 70%ban a szénának kellene kitenni... mivel rostban gazdag, helyrerakja a gyomrát is! vegyél neki szép zöld színű illatos szénát, biztos hogy megeszi! az én nyuszim sem eszi meg mindegyik fajtát, meg kell találni azt a fajtát, amit szivesen elfogyaszt... víz legyen előtte, nagyon-nagyon kevés táp, és ritkábban adj neki gyümit... megy a hasa, vagy csak sok a lágybérsara, amit nem eszik vissza? száraz kenyeret se adj neki sztem..

[link]

2011. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelműen ott a hiba hogy csak néha-néha eszik szénát. Mindig lennie kell előtte szénának, a tápláléka 70%-át(!) a széna kell hogy kitegye. A tápot drasztikusan csökkentsd, elég naponta kétszer 1-1 evőkanállal adni belőle. Hosszú távon biztosan súlyos emésztési zavarokhoz vezet majd ha nem eszik szénát, felborul a bélflórája a rostok hiány amiatt, plusz fogproblémái is lesznek mert a széna koptatja leginkább a fogakat.
2011. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
rendesen megy a hasa:S de köszi a tanácsokat megfogadom :)
2011. jan. 18. 14:11
 7/13 anonim ***** válasza:

A második válaszoló tanácsát ne fogadd meg, víz is mindig kell előtte legyen ha eszik zöldeket ha nem.

Utolsó voltam

2011. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Száraz kenyeret ne adj neki,zöldséget,gyümölcsöt is csak ritkán(heti 2-3alkalom),amíg nem áll helyre az emésztése addig meg egyátalán ne!

Friss széna,víz mindig legyen előtte,tápot napi kétszer egy szűk női marokkal.

www.torpenyul.hu

2011. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2011. jan. 18. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem is bogyózik, vagy csak időnként fosik?
2011. jan. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!