Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettük egy új egeret és...

Vettük egy új egeret és bántotta a régi egerünket! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A régi egerünknek elpusztult a társa,3 napig egyedül volt.Ma vettünk neki "társat".AMikor az újoncot beraktuk a régi egér aludt.Amikor felébredt elkezdték bántani egymást.vagyis az újonc bántotta a régit.Mitévő legyek?:(
2011. febr. 6. 17:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és mindkettő panda egér (ha ez számít)
2011. febr. 6. 17:25
 2/7 anonim ***** válasza:
felnőtt egérkék? mert azokat nem igazán lehet összeszoktatni :S
2011. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az egyik 2 hónapos a másikat meg karácsonykor vettük és akkor azt mondták a boltba nem lehet több 2 hónapnál.Tehát az egyik kb 3-4 a másik kb 2.
2011. febr. 6. 17:55
 4/7 anonim ***** válasza:

azóta is verekednek?


előző válaszoló vagyok

2011. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen.Egy oldalon olvastam hogy befőttes üvegbe kell tenni és a tetejére lyukakat kell vágni hogy kapjon levegőt.40 percig benne volt,de semmi se változott.
2011. febr. 6. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Lassan kell őket összeszoktatni. Időt kell nekik hagyni, hogy megismerjék egymást. Nekem is voltak ilyen egereim, az egyik már idős, és az új fiatalt nem akarta elfogadni.

Amikor megérkezett az új egérke és láttuk, hogy nagyon nem bírják egymást, akkor nem tettük őket egy ketrecbe, hanem külön laktak. Minden nap eyg kicsit kiengedtük együtt (mi pl az előszobába, mert utána könnyen meg tudtuk ott fogni őket, és nem tudtak sehová bebújni), és ott ismerkedtek egymással egy kicsit. A lényeg az volt, hogy futkoshattak közben, nem érezték magukat "sarokba szorítva". Minden nap sokkal jobb lett a viszonyuk. A végén már alig várták, hogy találkozzanak. 5 nap után engedtük őket végleg egy ketrecbe, és egész jól megvoltak együtt. Csak türelem kell az egészhez.

2011. febr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem territoriális viselkedés. Két hímről van szó? Azokat nagyon nehéz összeszoktatni... :/

Amikor betetted az új egeret, akkor a régi betolakodóként kezelte. Én iylenkor azzal kezdenék, hogy ketrec/terráriumpucolás, esetleg illóolajjal is átmosva, hogy véletlenül se legyen szaga (én sima levendulással mostam át, amit párologtatóba kell tenni, mécses fölé, "belekevertem" egy vödör vízbe). Aztán egybetenni őket, és figyelni. Ha így sem megy, egy teljesen semleges terülteen tenném össze őket először. Pl. fürdőkádban... Csak mert az elég nagy terület és nem tudnak szökni sem onnan. Én csak lavórba tettem őket.

Sok sikert! :)

2011. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!