Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül az ellátásuk?...

Mennyibe kerül az ellátásuk? Megérné ez? (nyulak)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy nyulakat "tenyésztenék", és eladnám őket. Rendesen tartanám őket, tenyésztőtől lenne az anya és az apa nyúl is. Nem egy anya hanem mondjuk , hogy ne csak egyet ellesek. Mert az megárthat neki.

Mennyibe kerül 3-4 nagy nyúl ellátása? Oltások, milyenek kellenek? Melyik a legmegfelelőbb táp?

Nem lenne belszaporulat, két más tenyésztőtől venném a nyulakat.

Mennyiért lehetne eladni őket?

Megéri ezt csinálni? Persze nem húsvétkor adnám el őket, és csakis jó helyre. Nem adnám oda kisgyereknek húsvétra, mert " Jujjazélőnyusziolyancukiii". Csakis oylan helyre, ahol utána tudnék érdeklődni a későbbiekben.

Megéri ezt csinálni? Hobbi szinten, egy kis plusz pénzért? Lenne-e haszon?

Oldalakat is linkelhettek, ahol a tenyésztésről van szó!


2011. febr. 13. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Menj el egy tetszőleges könyvtárba vagy keress rá a neten,évekkel ezelőtt nagyon sokan tenyésztettek nyulat szerte e hazában(nem hobbicélra,hanem levágásra)-a hobbinyúl tenyésztése semmiben nem különbözik ezektől-lehet,hogy az idősebb ismerőseid között is van ilyen.Nem túl bonyolult,nem túl költséges, de időigényes.
2011. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenféleképpen látogass el erre az oldalra: [link]

Itt több évtizedes tapasztalattal rendelkező tenyésztők adnak neked információkat.

Megpróbálok az összes kérdésedre válaszolni:

~ OLTÁSOK: RHD és Mixomatózis oltásokra van szüksége a nyulnak, minimum 1évben egyszer.


~ TÁP: Csakis Halywood táp a legjobb a nyuszik részére, ugyanis az nem tartalmaz ízfokozókat. Az oldalon amit linkeltem tudnak neked szerezni beszerzői áron olcsóbban.


~ ALOM: A legjobb alom, az a fapellet, amit szintén pl.: faiparban, baumaxban betudsz szerezni, amit igazából tüzelésre használnak, így jóval olcsóbb és nagyon praktikus.


~ KETREC: MINIMUM 100cm x 50cm. Ennél kevesebb, már szinte kínzás.


~ SZÉNA SZÉNA SZÉNA SZÉNA !!


~ Csak olyannak adj el nyuszit, akinek volt már, vagy utánaolvasott, megvannak a felszerelései és nem a 4 éves gyerek akarja otthonra hogy gyömöszölje.


~ Ha igazán igényes, és gondos tenyésztő szeretnél lenni, akkor minimum tisztában kell lenned azzal, hogy milyen fajtájó törpenyulak vannak, és hogy miket szabad pároztatni.

- Pl.: Állófülű oroszlánfejű törpenyuszit nem szabad : Lógófülű törpe kosorrúval, mert akkor génhibás nyunyuk fognak születni (foghiba, elégtelenségek, egyik fül álll, másik lóg)


~ Mint már mondtam, egy tényleg igényes, szép nyuszikat tenyésztő, rendes oltásokkal ellátott nyuszi 10.000 Ft.-ba kerül a tenyésztőtől. Sokan vásárolnak inkább magától a tenyésztőtől, mert így nem csak "holmi szaporítóktól" kapják, kerekedésekben, betegen.


~ A nyuszik nagyon érzékeny állatok, frontra, főleg az etetésükre. Ha bármi probléma adódik fent, akkor tudnod kell orvosolni a helyzetet, illetve alapvető gyógyszerekre mint pl.: Bio Lapis, Lactoferm, Fibreplex, Nager malt for Rabbits szükséged lesz!

Igazán jó nyulas dokit pesten találsz, az egyik a család utcai rendelő, a másik a rétköz utcai.


Ha szereted az állatokat és precíz szép munkát csinálsz, illetve odaadó gondoskodással csinálod, nem csak pénzszerzés formájából, akkor van belőle haszon.


Ja és a legfontosabb a nyúlnak: SZÉNA. Ha nincs akkor a nyúl egy időn belül elpusztul, hiába veszed neiki akár az 5000ftos tápot.


Remélem tudtam segíteni, az oldalra mindenféleképpen látogass el.

2011. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link] itt érdeklődj, ez a legjobb! szerintem haszonra ne nagyon számíts különben, akiknek haszna van, azok a szaporítók, akik rosszul bánnak az állatokkal, a szaporulatot korán választják el, a maradékot meg leadják állatkereskedéseknek.... a tenyésztők nem nagyon nyernek rajta (ez minden állatra igaz, még a 100000 ftos kutyákra is..). akitől az én nyuszim van, az azt mondta, hogy a kisnyulakból a nyulakra fordított összeg fele jön vissza. de nem is azért csinálja, hogy ebből éljen. nem beszélve arról, hogy nem adja oda akárkinek, és vannak, amik így "rajta

maradtak" de azt mondta, inkább ez, minthogy pörkölt legyen belőlük, elfér, aranyosak, kedvesek.

a hozzáállásod jó, sok ilyen tenyésztő kéne!!!!

2011. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! Még gondolkozok rajta. Lehet, hogy valami kisebb állatot választok pl: hörcsög, degu.

Nagyon köszönöm! Elolvastam a honlapokat is, nagyon hasznosak!

2011. febr. 14. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!