Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítség mien állatot tenyészt...

Segítség mien állatot tenyésztsek amit ugymond "megérné" és visszahozná a belafektetett pénz?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy olyan állatot tartani amihez nem kell mindenféle tartási engedély és fél évente fényképeztetni meg minden.(Görög teknős).De olyan állatra gondoltam ami nem olyan költséges és jó hasznot lehet húzni belőle.Mert van egy Görög teknősöm és kellene tojáskeltető ami 50ezer Ft a teknős maga 10-20 ezer Ft között van és nekem erre nincs pénzem..Ha tudnátok nekem 1-2 állatot mondan,ami maximun 10 ezer forint nem kell fényképeztetni fél évente,nem kell a bőre,páncélja alá mikrochipet rakatni és egy pár maximum 20 ezer forint küzöl mozogjon.Tartási engedélyről még lehet szó.(Semmiféle képpen nem írjatok madarakat,pókokat,kutyát,macskát,galambot,vadászgörényt) Előre is köszönöm a KOMOLY kommentekek..


2011. júl. 25. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

elég jól kizártál mindent a hüllőkön és a halakon kívül :D

de ezekkel meg az a helyzet, hogy amit megéri szaporítani, azt megvenni is drága, meg fenntartani is (ezért drága a kicsi ára is).

2011. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.ŐŐŐ 20-30 erez forintig elmennék maximum de csak akkor ha átgondoltam és bebízonyododik hogy tényleg visszahozná az árát. Előre is köszönöm a további, ismétlem magam KOMOLY kommenteket. (Kutyát azert nem vállalok be mert már van egy szép aranyos Angol Spánielem,Pókoktól eléggé írtózom, madarakat utálom mert esetenként betegséget is hhordozhatnak és hangosak is.macskát azert mert nem nagyon szeretem őket..
2011. júl. 25. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyan állat van, ami visszahozza a befektetett pénzt, de ha szívvel-lélekkel tenyésztesz, nem csak szaporítasz, profitra ne nagyon számíts. A hüllők berendezése a drágább, de maguk az állatok nem minden esetben. A kisrágcsálókkal nem tudom, hogy állsz, hörcsögöt semmiképp ne, nagyon túltelített a piac. Mondanám a sünt, de az viszont jóval drágább. Texel tengerimalacot ajánlom, azt nem szokták a tinilányok tenyészteni, szóval nem kell félned a rágalmazásoktól... Patkány is tenyészthetsz, vagy egeret... egérből rengeteg szín- és szőrváltozat van, szóval ott bőven vannak lehetőségeid. Ha írnál magadról egy kicsit (hány éves vagy, mennyi a szabadidőd, mik a terveid a jövőre nézve, stb.) akkor jobban tudnék segíteni, így nagyon nehéz.

2011. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kutyát és macskát szeretetből és hobbiból tenyészt az ember, nem a pénz miatt - és ha jól csinálja, felelősséggel, akkor max nullára tud kijönni belőle. meg hát az rengeteg plusz macera, kiállításokra, versenyekre járni (mármint annak macera, aki egyébként nem kutyás).

nézz körül hüllős börzéken, minek mennyi az ára, és kérdezz utána, hogy az apparátusa hozzá mennyibe kerül és milyen bonyolult. egyébként a királypiton színváltozatokkal lehet nagyot kaszálni, csakhogy abból itthon nem is találsz eladót, külföldi börzékre kell menni hozzá. viszont igénytelen, könnyen tartható állat, és a szaporítása sem olyan nagy ördöngősség. "csak" meg kell venni. más kígyóknál is vannak érdekes (=drága) színváltozatok, kicsit bele kell ásni magad a színgenetikába és megúszhatod a kemény vételárat, ha pl. két hordozó szülőt veszel, akiknek viszont mindenféle színű utódaik lesznek. de természetesen ez sem csak úgy megy, hogy megveszed és tojja a pénzt. meg kell tanulni tartani az állatot, informálódni, tisztességgel gondoskodni, már csak azért is, mert ha nem tartod jól, nem fog szaporodni.

2011. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
15 éves fiú vagyok..én úgy vagyok vele hogy mindenki arra ér rá amire akar ha kell én suli után egész nap az állatka mellet lennék lesném minden óhaját sóhaját..Iagzából hörcsögöt egy ideig tenyésztettem de 400ft/db áron nem nagyon éri meg nekem..A hüllőkel még annyira nem is lenne gond de ez a bugyuta törvény..Hogy a teknősöknek mikrochipet kell rakatni,és fél évente fényképeztetni..Nincs nekem erre pénzem főleg hogy mondjuk egy Görög Teknős 6-8 év alatt lesz ivarérett ha jól tudom..De hallotam olyat is aki ebből él hogy állatokat pl.:ritka teknősöket, halakat, kigyot,kaméleonokat tenyészt.. Esetleg a halak is szóba jöhetnek.. nagyon szeretek horgászni és eléggé érdekel az akvarisztika is..Köszönöm a következő kommenteket..
2011. júl. 25. 22:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd, 15 éves vagy, lehet, hogy most még úgy gondolod tudod lesni az állatka kívánságait, de ki tudja, mi lesz 3-4 év múlva? Nagykorú leszel, esetleg továbbtanulsz, közel sem lesz annyi időd. Pláne, ha úgy adódik, hogy kollégiumba mész. Nem tudod megtenni azt, hogy gondolsz egyet, elmész bulizni, hanem haza kell menned, ellátni az állatokat. Illetve egy jó tenyészetnek kell anyagi háttér is. Én azt mondom, hogy ne vágj bele most, majd ha felnőtt leszel. Most esetleg kicsiben, néhány párral foglalkozz. Akvarisztika jó, mert nem emészti fel annyi idődet (nincs szelídítés, ami rengeteg időt elvesz), viszont ebben a témában nem vagyok otthon, nem tudom, mit éri meg, és mennyire tenyészteni.
2011. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kommontelőt..De még mindíg várnám a válaszokat hátha találok megoldást..
2011. júl. 25. 22:39
 8/8 Wlark válasza:
A nyulat ajánlanám.
2011. júl. 31. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!