Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszi WC-be elég forgácsot...

A nyuszi WC-be elég forgácsot rakni, vagy valami mást kell?

Figyelt kérdés
Lassan lesz egy nyuszim, és azt mondták, hogy mikor WC-re szoktatom 1 hétig forgács legyen enne, utána jobb nedvszívó képességű anyag.Melyik szívja a legjobban?Hogyha Március elején elhozom, akkor egyből bekel adatni az oltást, vagy várjunk amíg nem lesz szúnyog invázió?És mikor érdemes ivartalanítani?A bak nyuszinak kb. ez mennyibe kerül?Köszönöm előre is!
2011. febr. 19. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:

az én nyuszimnak forgács van a wc-jében. szerintem teljesen jó. Én beadatnám neki az oltást azonnal, hiszen a védettség kialakulásához idő kell. az ivartalanításról nem tudok nyilatkozni :(

sok sikert hozzá :)

2011. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én forgácsot használok a nyuszi wc-be. Próbálkoztunk más almokkal is (pl.pellet alom), de mindegyiket megette. Oltatni március végén vagy április elején szoktam kombinált vakcinával (pestorin mormyx). Azt azért vedd figyelembe, hogy ha kombinálttal oltatsz, elöször kétkörös az oltási program,kis nyuszinál szükség van emlékeztető vakcinázásra, így már március elején érdemes lenne beadatni az elsőt. Ivartalanítással kapcsolatban beszélj az állatorvossal. A különböző rendelők árai nagyon eltérőek. Ajánlom olvasgatásra: [link]
2011. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! a 2 oltás kb. mennyibe kerül?
2011. febr. 19. 13:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahova jelenleg járunk, ott 3500 Ft az oltás, de volt olyan rendelő, ahol 5000 Ft-ot elkértek érte.
2011. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
oké,köszönöm!
2011. febr. 19. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:
A forgács az nem valami jó, és nem jó a nedvszívó képessége. Amit saját tapasztalatból is ajánlok, az a fapellet!! Az az egyik legjobb alom. ;)
2011. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekünk soha nem volt forgács a nyúl alatt, mert allergiás vagyok rá, így először macskaalommal (túl poros és szárítja bőrét), csutkaalommal (nem olyan jó szagfogó), végül fapellettel próbálkoztunk, tökéletesen bevált, természetes, nagyon jó szag és nedvesség fogó és még abban csíráztatom most neki a füvet.

Tenyésztőtől hozod a nyuszit?, mert akkor már meg kell lennie a kötelező oltásainak,mire elviszed. Mi szeptemberben hoztuk el, de akkor már megvolt az RHD és a mixo elleni oltásai is. Most olvasom, hogy valaki már csak kérésre oltat, de sokan még alapból.

Mi Pestre vittük ivartalaníttatni (később megtudtuk itt is van hozzáértő orvos) és 13.000volt a műtét a bakunknak.

2011. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! először a forgácsot szeretném, és hogyha nem vált be akkor a fapellet lesz!A kötelezői megvannak csak az rhd és myxomatózis ellen kell de,azt mondta, hogy azt elég neki tavasszal.
2011. febr. 19. 21:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Én macskaalmot teszek a wc-be, de mivel ha csak az van benne, az nyuszim inkább belefekszik, minthogy rendeltetésszerűen használja, megszórom forgáccsal. Ez tökéletesen bevált, semmi szaga nincs, csak mikor kipucolom.

Az oltással nem érdemes várni, mihamarabb be kell adatni.

Az ivartalanítás költségei nagyon eltérőek, attól függ, hogy hol laksz. Budapesten a legdrágább, egy vidéki kisvárosban pár ezer forint. 6-7 hónapos koráig érdemes várni, mert akkorra már jól kitapinthatóak a herék.

2011. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. febr. 20. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!