Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz házi nyuszim és bent...

Lesz házi nyuszim és bent szeretném tartani a lakásban! Adnátok tippeket a tartásáról? , , Szobatisztaságra" nevelés. Stb! Minden info érdekel!

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 21:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem az állatokat!Van 4 cicám is de ők kintiek!Szeretnék benti állatot is!A macskát a párom nem igazán szereti így nyuszira gondoltam!A vad szoba nyuszimat is szerette ahogy én is!!Tudom milyen jó érzés mikor egy picike állat ragaszkodik hozzád és szeret!A nyuszim is ilyen volt de sajna hamar elpusztult!És mi a helyzet a törpe nyulakkal?Őket alkalmasabb bent tartani?
2011. márc. 4. 18:15
 12/16 anonim ***** válasza:

Igazából a sima házi nyuszi és a törpe tartásában semmi eltérés nincs, na jó többet kell neki adni enni, és nagyobb helyre van szüksége. A nyulak alomra szoktathatók (sokuk magától odaszokik), tiszták, és tanulékonyak, kellemes háziállatok. Rossz tulajdonságuk, hogy rágnak, a gyomruk nagyon érzékeny, és ivartalanítás nélkül elég sok problémájuk lehet a későbbiekben (persze nem mindnél) (hímeknél: szagos vizelet, hágási kényszer, nőstényeknél: álvemhesség, agresszív terület védés, daganatos betegségek kialakulása). ha nincs túl nagy hely számára akkor törpét válassz, ők is cukik, és tényleg felugrik az öledbe, és simogattatja magát:-)

még egy fontos infó. oltatni kell a nyuszit RHD (halálos kimenetelű vérzéses betegség), és mixomatózis (szúnyogok által terjesztett szintén halálos baj) ellen, most tavasszal esedékes ezek beadatása, de lehet kombináltat is kérni.

2011. márc. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

nekem törpenyuszim van, egész nap kint van a lakásba, a ketrecébe csak éjszakára van bezárva, külön van vécéje az előszobába, a ketrecébe sosem pisilt és kakilt, csak a wcbe, a lakás legmesszebbi pontjából is rohan, ha vécéznie kell, szóval, ha valakinek nem sikerül szobatisztaságra szoktatni, azért azt ne állítsa, hogy nem lehet! nem nagyon kell tanítani sem rá, a vadon élő nyuszik is egy helyre járnak üríteni, mivel zsákmányállatok, nem engedhetik meg maguknak hogy össze vissza bogyózzanak, hiszen akkor elég gyorsan rájuk találnának a ragadozók... ez ilyen egyszerű:)

az én musszom egy csodanyuszi, még sose rágott meg semmit, papirhengert szokott dobálni, meg van kislabdája... remekül elfoglalja magát... külön van neki egy szénázó doboza, ott ropogtat...

mi ivartalanítottuk, mert ivaréretten borzasztó büdös volt a pisije, és szórt néhány jelölő bogyót is és állandóan dugni akart.... mióta ivartalan, olyan mint kicsinek volt...

van egy pár nyuszis oldal, inkább azokat javaslom áttanulmányozni, mint olyanok tanácsát, aki nem is igazi nyuszis:)

[link]

[link]

2011. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszike!Amúgy igen nagy szobám van!Nem lenne gond a tartással!Lehet inkább törpe nyuszit választok ,nem házit!
2011. márc. 5. 11:24
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is törpét válassz. ;) Az való inkább házba, és azt mondják, valamivel intelligensebbek mint a házik. :))
2011. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sajna várnom kell még a nyuszira mert elég költséges dolog!:(
2011. márc. 6. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!