Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel jár egy törpenyúl tartás?

Mivel jár egy törpenyúl tartás?

Figyelt kérdés

Légyszi írjátok le nekem, kb milyen költségekkel kell számolni az elején (ketrec, hozzávalók és maga a nyúl beszerzése), illetve mennyi a fenntartási költség havonta. És milyen kötelezettségekkel, felelősséggel jár napi/heti szinten?

Nagyon vágyom egy nyuszira, de csak akkor akarok tartani, ha biztos vagyok benne, hogy képes lennék felelősségteljes gazdinak lenni. Köszönöm :)


2011. márc. 30. 09:52
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
22/L vagyok, csak az a baj, hogy most olyan időszakot élek, hogy sokszor előfordul, hogy spontán vagy nem spontán, 2-3 napig nem vagyok itthon. ezért fontos a kérdés. mert ebben az esetben vagy változtatok az életmódomon, vagy várok még egy kicsit a nyúltartással, amíg változnak ezek a dolgok. mert ha nyuszit veszek, mindenképpen a legjobbat akarom neki
2011. márc. 30. 10:21
 12/23 anonim ***** válasza:
Én egyik nyulamat sem vettem Pesten, lehet ezért volt akkor olcsóbb.
2011. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én lebeszélnélek a nyúlról, ha csak úgy, napokig haza sem mész, ráadásul ez gyakran előfordul. Arra viszont nem kérlek meg, hog emiatt változtasd meg az életedet. Szerintem várj még az állattartással, amíg kiegyensúlyozott életet nem élsz.
2011. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg, kicsit messzebb, vagy vidéken olcsóbbak, ezt kihagytam.
2011. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Oltatni muszáj, akkor is ha sehova nem viszed, mert a myxomatózis nevű betegséget fertőzött szúnyogok okozzák, azok ellen meg védekezz, ha tudsz. A másik betegség a vérzéses megbetegedés, annak a vírusát meg akár a cipőtalpadon beviheted. Mindkét betegség nagyon súlyos, túlnyomó többségben a nyuszika halálát okozza, nem érdemes pont ezen spórolni.

Ha tele a nyuszi szénatartója, az önitatója, ami legalább fél literes legyen (az én nyuszim nyáron majdnem meg is issza ezt a mennyiséget) szintén tele, táp és egy kis zöld elő van készítve, ott lehet hagyni, de szerintem 2 napnál többre semmiképp. 2 nap alatt ezt mindet megeszi. Esetleg szénát lehet többet kikészíteni neki, de a táp biztos elfogy, mert a nyuszik nem tartalékolnak úgy, mint a hörcsögök. Nyáron pedig az a veszély áll fenn, hogy a vize elfogy. Ha van egy ismerős, vagy barát, akit meg lehet kérni, hogy pótolja a kaját, elutazhatsz.

A nyuszihoz tényleg felelősségteljes gazdi kell, mert az etetésre nagyon oda kell figyelni. Állítólag a nyuszik nagy része a helytelen etetésbe hal bele. Naponta legalább 2-3 órát kint kell ugrálnia a szobában, amikor is állandó figyelmet igényel, mert megrágja a szőnyegeket és a bútorokat. A magányosan tartott nyuszival sokat kell foglalkozni, játszani vele, hogy elfoglald. Sok velük a gond, de nagyon kedves kis állatok a nyuszik és nagyon ragaszkodóak.

2011. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A mi törpenyulunk 9 évesen halt meg, nem tudom meddig élnek általában, szerintem ez szép kor volt neki.

Én anno állatkereskedésből vettem és egyszer sem volt beoltva, szerencsére sosem volt beteg.

Csak az elején nagyobb a kiadás a felszerelés miatt, utána már minimális.

Itt a tavasz, majd szedhetsz neki füvet is, csak figyelj arra, hogy fonnyaszd meg mielőtt odaadod neki, nehogy felfúvódjon.


Nekünk is volt olyan, hogy 2 napra egyedül hagytuk, ilyenkor kapjon elegendő vizet és élelmet, akkor nem lesz baja.

Amúgy nagyon szeretni való állatkák, biztos sok örömöd lesz benne.

2011. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
ja, azt még hozzátenném, hogy van 2 hullámos papagájom meg egy akváriumnyi halam. Ezek befolyásolnak bármit is a nyúllal kapcsolatban?
2011. márc. 30. 10:32
 18/23 anonim ***** válasza:

Viselkedésben nem hinném, bár nem értek az általad tartott állatokhoz.

De lehet, hogy itt is létezik olyasmi, mint a nyuszi és a tengerimalac esetében, hogy a tengerimalacnak van egy vele együtt élő parazitája, ami rá ugyan nem káros, de a nyuszira átmehet és az nagyobb gond - vagyis ennek tényleg érdemes utánanézni, hogy van-e ilyesmi a papagájoknál.

2011. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Még az a kérdés merült fel bennem, hogy mennyire lehet a nyuszival utazni? Mert van egy nyaralónk (kb 45 perc az út kocsival), ahova nyáron sokat ki szoktunk menni. Mennyire viseli meg az ilyen utazás a nyuszit? Mert ilyen esetekben akkor magammal tudnám vinni.

És ugyan ezzel kapcsolatos, hogy a kertben mennyire szabad elengedni szaladgálni? Nem szökik el? Vagy lehet nyuszipórázt kapni?

2011. márc. 31. 09:27
 20/23 anonim ***** válasza:

Így azért mindenképp be kellene oltatni, ha a kertbe is ki akarod engedni.

El kell neki keríteni egy biztonságos részt, ha olyan helyen vagytok akkor a tetejét is, nehogy valami ragadozómadár elrabolja.

Vigyázni kell, hogy árnyékba tedd, a nyuszik könnyen hőgutát kapnak a hőségben.

Általában nyáron a nagy forróságban csak elnyúlnak és pihennek.

2011. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!