Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatkereskedésből nyuszi?

Állatkereskedésből nyuszi?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, vegyek tenyésztőtől, az a biztonságos, stb, ezerszer hallottam már, úgyhogy légyszi ezt ne mondjátok el még egyszer. Csomó tenyésztővel beszéltem itt a környéken, senkinek nincs olyan nyuszija, amilyet szeretnék, legalábbis a következő 2 hónapon belül biztosan nincs. Messzire meg nincs lehetőségem utazni érte.

És most jön a "nyusziszezon" az állatkereskedésekben. Vélemények?


2011. ápr. 6. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt kereskedésből nyuszim.Semmi baja nem volt sosem.Lakásban tartottam.Nem is volt oltva sem(tudom ezért megköveznek sokan)és nem nőtt meg csak 1, 3 kilósra.Tehát nem is vágtak át, hogy nem törpenyúl.A fogai is szépen álltak.A mostani nyulam a párom szomszédjától van akik évek óta szaporítja őket.Kisállattenyésztő a szakmája, de ő sem oltja őket csak nagyon figyel a tisztaságra.Szép nagy kecókban tartja őket kinn az udvaron.Fiúk lányok külön.A nyuszi évek óta velem van.Semmi baja.A fogai szépen állnak és törpenyul maradt ő is(1,2 kg).Szerintem a kereskedésben azzal vághatnak át, hogy nem marad törpenyúl és rosszak a fogai(mármint rosszul állnak) valamint nincsenek beoltva.De Te azt megteheted, ha akarod.De vannak sokan akik megjárták a bolti nyuszikkal.Én nem.
2011. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
hát ha nagyon állatkereskedésbe mennél,legalább nézd meg körülmények között vannak az állatok,tiszta-e a helyük stb.másrészt húsvét miatt a sok pénzéhes minél több nyulat szerez és mivel keverednek ,bármelyik vemhes lehet vagy beteg szóval csak óvatosan;)
2011. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Húsvét tájékán NEM szabad nyuszit venni. Ilyenkor bepörög az összes kis tizenéves szaporító, akiknek foglmuk sincs a nyúltenyésztésről, a kölyköket pedig kereskedésekbe adják, betegen, túl fiatalon, keverékeket is szeretnek gyártani...
2011. ápr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval.

Én vagyok az egyik, aki a legjobban hajtogatja a tenyésztőtől való vásárlást, és hidd el tudom mit beszélek. Most nem írom le amit mindig szoktam hogy miért, szerintem te is találkoztál már itt az egyik válaszommal. ( Persze miután kisregényt írok, jön 1-2 válaszoló hogy "hát bezzeg az én nyuszim innen meg onnan van és milyen egészséges" - erre is csak azt tudom mondani hogy állati nagy szerencse, mert olyan szaporító aki az állat érdekeit nézi nem létezik, normális tenyésztő pedig nem ad be nyulat kereskedésbe)

A húsvéti nyulakat előre sajnálom már.

Van szaporító, aki iszonyat korán elválasztja a kicsiket a mamájuktól, csak hogy eladhatóak legyenek még időben- ha meg nem jön össze a dolog, akkor lefagyasztva végzik a nyuszik. Volt olyan történet is, hogy vágott fülű házinyuszikat akartak törpeként eladni, hogy külsőre jobban megfeleljenek a fajtának.

Húsvét környékén csak tenyésztőtől szabad venni. A helyedben én várnék, vagy leutaznék kicsit messzebbre a nyusziért.

Vagy ha nem érdekel, és kereskedésbe akarsz menni, akkor érdeklődj körbe több helyen, hogy melyik elfogadható ( itt GYK-n nem érdemes, mert sokan olyanokat ajánlanak amiket én ismerek és katasztrófa).

2011. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és oltani pedig mindenképp oltasd majd be, akárki akármit mond, nem a tisztaság miatt nem betegszenek meg a nyuszik.....
2011. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem betegszenek meg?Ha nincsenek beoltva?
2011. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nyuszikra legveszélyesebb 2 betegség: 1. a myxomatózis, melyet szúnyogok terjesztenek, és simán bejuthatnak a gyönyörűen tiszta ketrecbe. 2. az RHD - ez egy vérzéses betegség- cipőtalpon, ruhán is beviheted a nyuszi helységébe, tehát ismét be lehet juttatni a gyönyörű tiszta ketrecbe.

Ez a 2 betegség igen komoly, és nem igazán függ össze a higiéniával.

Valószínűleg nem RHD fertőzött területen vannak a nyuszik, ( de még lehetnek), és a terjesztő szúnyogok elkerülik a ketrecet/ annyira lezárt, hogy nem jutnak be ( ez azért elég abszurd, főleg most hogy jönnek a nyári éjszakák)...

Szóval a nyuszis ismerősöd jobban tenné ha oltaná őket, ha én mint vásárló megtudnám hogy ezt az ALAP dolgot nem biztosítja, még megnézni se mennék el az állományát.


A nyulat oltani kell, akkor is ha szobában tartod / a fent említett betegségek milyensége miatt/ az egy dolog, hogy te nem teszed, de ne terjeszd legalább.

2011. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi a nyuszinkat állatkereskedésből vettük, mint fiú holland törpenyulat. Ezzel szemben kiderült fél év után, hogy lány, másrészt biztosan keverék, hiszen 2,6 kilóig nőtt, és egyáltalán nem elhízott. Szerencsére más baja nincs, tökéletesen egészséges, kedves, játékos nyuszi, a mérete pedig nyilván nem okoz nekünk gondot. Szerintem nekünk nagy szerencsénk volt, hogy más baja nincs a nyuszinknak, és nem biztos, hogy mások is ilyen mázlisták lesznek. Pár hete olvastam ezen az oldalon valakitől, hogy a nyuszi eleve beteg volt, amit vett kereskedésből és 2 hét múlva meg is halt szegényke.
2011. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Dolgoztam állatkereskedésben és a munkatársaim még a fajtájukkal sem voltak tisztában, nem hogy a nemükkel, illetve sok hülyeséget ajánlottak a vásárlóknak, hogy jó lesz az a nyúlnak.

Ha egy egészséges igényeidnek megfelelő nyuszit szeretnél akkor várj rá, mert mint azt előttem írták, most nagyüzemben " gyártják" és adják el a nyuszikat, nem törődve a betegségekkel, a küllemhibákkal, vagy a béltenyésztettséggel.

Milyen fajta nyulat szeretnél?

[link]

Mi is majdnem Pestig utaztunk, hogy megkapjuk a kinézett fajtát, és megérte, mert lassan 4éves lesz és teljesen egészséges.

2011. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves 86%-os!

Én csak leírtam a tapasztalatomat.Nem azt írtam, hogy ne oltassa be.Azt írtam majd ő eldönti beoltatja e....

2011. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!