Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem meg cukormó...

Hogyan szelídítsem meg cukormókusom?

Figyelt kérdés
Sziasztok ma vettem egy cukormókust de nem tudom hogyan szelídítsem meg :S ha valaki tapasztalt ebben kérem válaszoljon és 1-2 némi apróságot erről a jószágról
2011. ápr. 7. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Adj neki enni kézből rácson át, csak vigyázz, mert nagy fogai vannak. Vagy foghatod csipesszel is a kaját, akkor biztosabb, hogy megmarad az ujjad.
2011. ápr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kézből etettem nem harapott meg de amikor meg akarom simogatni akkor vinnyog és félek tőle és én úgy szeretném megszelídíteni hogy rajtam mászkáljon aludjon a zsebembe
2011. ápr. 8. 08:28
 3/8 anonim ***** válasza:

:D Ez jó. Nem tudom hogy lehetne, hát próbálgasd simogatni. Biztos nehéz, és nagyon sok türelem kell hozzá, mert alapból elég vad állatokról van szó. Már az is egy nagy előrelépés hogy nem harap. Ezek szerint a tied már jól nevelt :)


Nekem a csincsillákkal van ilyen bajom, pedig azt egyszerűbb. Az egyik az simán engedi, hogy vakargassam a fejét, a hasát. A kisebbik, az meg semmit nem hagy. A kaját elfogadja kézből, aztán elszalad vele.

Ez még azt jelenti, hogy nagyon nem bízik meg bennem.

Ha már ott enné meg a kaját egyből, ahol kapja, az már a bizalom jele lenne. Viszont emlékszem, hogy az öregebb csincsillának is sok idő kellett, mire kezes lett. Több hónap és úgy, hogy minden nap próbálkoztam simogatni.

Eleinte csak akkor hagyta ha adtam neki mazsolát, most meg már odajön és odadugja a pofiját, várja hogy vakarjam és a kaja nem is kell, szóval nem azért jön oda.

2011. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engedted már ki a mókust? Barátom apjának voltak mókusai régen, és az egyik olyan volt, hogy azzal sétálni is el lehetett menni. Állítólag mert ment utána, mellette, és néha felszaladt rá, aztán vissza a földre, de soha nem hagyta el őt. Tehát olyan 2 méternél messzebb nem ment :)
2011. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
simogasd meg
2011. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
próbáld meg megsímogatni
2011. máj. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem adj neki ennivalót.Aztán ő elkezdi enni a kaját.

Te óvatosan kezd simogatni.Ne légy vele erőszakos mert meg-

harap nekem elhiheted,mert nekem Szibériai mókusom van és ez

már megtörtént velem.De ha még pár napja vetted akkor kÍvul-

ről kedveskedj vele mármint a ketrecen kÍvulről de azért né-

ha nyúlj be és óvatosan simogazsd.

2011. máj. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várnod kellet volna egy pár hete h szokja az otthonját.
2011. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!