Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halt meg a Malackám? :-...

Miért halt meg a Malackám? :- (És miért hal meg (ahogy itt látom) ilyen sok Malacka mostanában?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
én se értem.nekem törpehörim volt,1 hónapos és ma elpusztult :( csak ugy...ám milyem malacka? :D
2011. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első:hülye vagyok,hát tengerimalac :D kicsit ideges vagyok és szomoru és már elvagyok.
2011. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Nagyon sajnálom a Höridet!Részvétem.
2011. ápr. 8. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért,mert nincsnek jól gondozva, a kereskedésekben összerakják a himet a nősténnyel,nem választják el 4 hetesen őket,igy a pici nőstények vemhesek lesznek,belepuztulnak,a megszületett kicsik pedig nem rendesen fejlődnek ki.

Illetve hogy minél többet tudjanak eladni,ezért egy nőstény az évi ajánlott 2-nél sokkal többször hagyják hogy vemhes legyen

illetve nincsenek jól táplálva sem

2011. ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért mert, nem figyelnek eléggé a beltenyészetre, beteges utódok születnek, ezeket veszitek..másrészt sok gyerek, kikönyörgi, holott azt sem tudja mi fán terem, nem megfelelően gondozza, eteti, megunja...azok pedig mint érző állatok, lebetegszenek. Ezért kell olvasni, érdeklődni arról, hogy mit tartunk egyáltalán, és mire van szüksége! Ellenben sok elfog még pusztulni sajnos..
2011. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na ez az. A beltenyésztés sok genetikailag hibás egyedet hoz létre és az élettartamuk sajnos lerövidült. Sok betegség egy -két éves korukban már előjön. Továbbá valóban táplálási és tartási körülmények is okolhatók. Egy gondos gazdi pl. tudja, hogy otthonra milyen gyógyszerek, vitaminok, bőrápolási szerek kellenek. Úgy hiszem, hogy probiotikumnak (bio-lapis, gastroferm M vit)minden malactartónak alapból kéne otthon lenni, hasmenés-székrekedés, nem evés esetén ez életmentő lehet. C-vitamin, néha egy kúrát nem árt tartani, Béres csepp, Betadin, körömvirág tea és krém, előbbi szemproblémákra, utóbbi kisebb sebek kezelésére, gomba ellenes krém (Canesten, Terbisil). És persze, nem ártana gondot fordítani a helyes táplálásra, a saláta bármennyire népszerű és szeretik a kucuk tiltólistás, mert sok méreganyagot raktároz.
2011. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 9. 22:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló!Te egy Malacka szakértő lehetsz!!Biztos sok aranyos Malackád van..
2011. ápr. 10. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!