Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kb mennyi idő, amíg megnyugszi...

Kb mennyi idő, amíg megnyugszik a nyuszim, miután hazahoztam?

Figyelt kérdés
pár hete hoztam el és ha nem mozdulok,akkor is megijed,nem nagyon akar közel jönni hozzám.pedig nem vagyok erőszakos vele,direkt nem emelem fel,meg ilyenek.de mindennap foglalkozom vele elég sokat
2011. ápr. 26. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

hát igen, kitartás kell mindenképp. A nyuszi nagyon nehezen bízik meg valakiben. Ne add fel, idővel hozzád szokik, csak na várd azt, hogy olyan gyorsan, mint egy kiscica, vagy egy kiskutya! Náluk ez hosszadalmasabb folyamat.


23L

2011. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem tengerimalacaim vannak ők is nagyon félősök voltak sok idő kellett hogy megszokják,de egy idő után bátrabbak lettek.TÜRELEM!

:)

2011. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ülj le a földre, vagy legjobb ha lefekszel és ott végzed a dolgaidat, ott olvasol, tanulsz etc.

Nálunk működött, meg persze kajával is lehet csalogatni. Az biztos, hogy nálunk pár hónap volt a jó kapcsolat,a kisebbikkel meg 1 egész év a nagyon jó kapcsolat.

2011. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, malackámmal is ez volt a helyzet. Én azt csináltam hogy ültem a ketrece előtt, ott tanultam, és mindig olvastam neki meséket, hogy szokja a hangom. Egy idő után már kimerészkedett. Egy hónapja, hogy velem van, de ha hirtelen mozdulatot teszek, berohan a házába, és ha felveszem, akor megsrtődik. :) Kitartáás! :)
2011. ápr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem első nap nagyon félős volt a nyuszim, 3-4-5 nap után pedig már ő mászott ránk magától. Első napokban szinte ki se dugta az orrát a házikójából. Most be se megy :)

Én nem foglalkoztam vele, mit mondanak, én kivettem szeretgetni. Megszokta. Azért ezt nem javaslom neked. Amúgy legjobban az a módszer vált be, hogy amikor kiengedtem, és elbújt, odahasaltam mellé a földre és falatkákat adtam neki, egyre közelebb csalogattam, közben lehetett simogatni is. 15 perc alatt megtanulta, hogy ha csörög a zacskó, kaja van, és már aznap ő követelte tőlem, hogy adjak neki :)

Pedig ő nem volt kézhez szoktatva nagyon pici korától, mert állatkereskedésből vettem

2011. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!