Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazahoztam egy kismacskát az...

Hazahoztam egy kismacskát az utcáról, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Ahogy jöttem haza a boltból, egy kerítés tövében magányosan üldögélt. A kert végében a testvérei napoztak nélküle. Megsimogattam, és észrevettem, hogy mennyire vékony és csontos. Ahogy láttam a testvérei is ugyanilyenek voltak és gyengék. Anyjukat nem láttam. A gazdájukat már jó ideje nem láttam a környéken, lehet elköltöztek. Nem hiszem, hogy még szopik, egész nagynak tűnik, kb. 6 hetes lehet.

Úgy döntöttem hazahozom, mert nagyon megsajnáltam. Valószínűleg elpusztul, ha otthagyom. Itthon adtam neki egy kis vizet, de azt nem kért. Adtam neki apróra tört kutyakaját, azt se kérte. Adtam neki egy kis tejet, abból egy nagyon picit ivott. Egyenlőre nagyon fél mindentől és a szekrények alá bújik. Ölbe nem sokáig marad meg. Nyávogni is csak hang nélkül tud. Néha előbújik és körülnéz a házban.

Mit tegyek vele? Szeretném felnevelni.


2011. aug. 6. 19:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szeretgesd nagyon,és vegyél neki cicakaját.Most még érthető,hogy fél,de ha jól bánsz vele hozzád szokok.Ő lesz a legjobb barátod!!!!
2011. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A testvéreivel mi lesz?:O
2011. aug. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ja tényleg,a testvérei?Őket miért nem vitted haza?Ajándékozd el a cicának a testvéreit :)
2011. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Timberwolf ***** válasza:
100%
Konzerv cica táppal etesd, hamar rá fog kapni;). Én megnézetném egy állatorvossal is a biztonság kedvéért, de lehet az alultápláltságon kívül semmi baja.
2011. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az legyen az első, hogy állatorvoshoz viszed.Férgek és bolha ellen minél hamarabb kezelni kell.Talán azért nem eszik, mert fél és mert megszokta az éhezést.Vagy mert beteg és étvágytalan.
2011. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
A testvéreit nem tudtam hazahozni :( Ők bent voltak a kertben.
2011. aug. 6. 19:24
 7/26 anonim válasza:
49%
Tartsd meg, egy macska mindig jól jön a háznál. :-)
2011. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

4Ma azért még adj neki egy kis párizsit, vagy virslit (vagy kevésbé fűszeres szalámit), azt szeretni szokták, aztán holnap ráérsz macskakaját venni neki (lehetőleg "juniort"-t keress).


Egyelőre ismeretlen vagy Te is és a hely is, így érthető, hogy fél. Holnapra biztos bátrabb lesz kicsit :)


De a féregtelenítést, bolhairtást tényleg ne felejtsd el!


Majd holnap megírod, hogy hogy érzi magát?

2011. aug. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
54%
Szeritnem adj neki Junior macska kaját.Még új vbagy neki te is és a hely is.
2011. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Csinálj neki olyan helyet ami lehetőleg egy sarokban van és sötét vmennyire hogy biztonságban érezze magát. Utána sztem egy alapos bolhairtás sem árt... Éjszakára hagyd elérhető helyen a tejet és a tápot, akkor biztos elő fog merészkedni.
2011. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!