Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sünimüni ehet tejfölt? :-O

Sünimüni ehet tejfölt? :-O

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert van egy (vagy több) állandó vendégünk, aki mindig megjelenik a konyha előtt, és ha kint maradt a macskakaja véletlenül, akkor könyörtelenül elpusztítja (a csont kivételével mindent). Utoljára tejfölt evett ily módon, és ahogy láttam nagyon ízlett neki. Ugye ez nem árt neki? Lehet etetni tejföllel (ezek tényleg csak véletlen esetek)? Elvileg rovarevő, szal erre nem igazán tudom a helyes választ.
2011. máj. 17. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A süni rovarevő, ahogy írtad is, de a tejet megitta amikor kínáltam neki, úgyhogy azt hiszem, fehérjepótléknak elfogadja azt is :)
2011. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy lenne tőle baja, ha alkalmanként megeszi, de rendszeresen nem biztos, hogy jó
2011. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A sünök gyárilag laktózérzékenyek, ezért tejtermékből max. a kefír javasolt nekik, de sokkal jobban odavannak egy kis májkrémért vagy macskakajáért.

A tejfölt én hanyagolnám, mert ugyan szemmel láthatóan ízlik neki, de amit te nem látsz, az az, hogy hány napig van hasmenése utána, és mi történik a legyengült szervezetű állattal.

2011. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aha-aha, okés, rákerestem így, ahogy mondtad, és tényleg ezt írják róla. Egyébként csak véletlenül maradt ott, és hála istennek (ezek szerint) csak nagyon picike (a vajas doboz legalján valami vékony réteg, ilyen esetekben azt lehet látni, hogy felfordítja, és a süni felével van tele a doboz). Akkor lehet, hogy májkrémet, vagy macskakaját fog kapni módjával.
2011. máj. 17. 18:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerninem nem kéne neki macskakaját meg májkrémet se adni neki. Ha raksz ki neki egy félbevágott almát annak jobban örül majd:)
2011. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly nyáron felneveltem 3 pici árva sünit. Tényleg csak kefírt ehetnek, mint tejterméket. Macskakaját kaphatnak nyugodtan, de jó minőségűt, nem holmi "teszkós" mocskot. A májkrémet a rengeteg tartósítószer miatt nem ajánlom, bár (sajnos) az állateledelekben is van. Nagyobb állateledel kereskedésekben lehet kapni speckó sünkaját, de az eléggé drága. Mikor az enyémek kicsik voltak, hígított kecsketejjel szopiztattam őket. Muszáj volt azzal, mert annyira picik voltak még. Ment is tőle a hasuk, de amint tudtam, áttértem a macskaeledelre, és akkor már minden rendben volt. :)
2011. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl válogatós népség, és bármit megesznek (jó nem csokit) De a tejtermékekre állatira buknak, mert egyszer mamám amit kitett alvadni tejet az ablakba azt is megdézsmálták (ezek szint nem tudta h ő laktóz érzékeny)
2011. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, megeszik, imádják a tejet. :) De nem egészséges :)
2011. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nehogy adj neki.. -.-"

előbb utánna kellett volna olvasni mit eszik egy sün..

és mindenhol ahol olvastad volna le van írva NAGY betűkkel h a sün laktózérzékeny..

lehet h már régi a kérdés és az is előfordulhatott h a sün emiatt a "kényesztetés" miatt el is pusztult.

SOHA DE SOHA NE ADJ TEJES DOLGOT A SÜNÖKNEk.

GRATULÁLOK H MÁSOK MEG AZT ÍRTOK H NYUGODTANB ADHASZT NEKI SŐT MÉG ÉLVEZTE IS MÍG EL NEM VISZI A HALÁLBA..

2011. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

kedves 18:26-os!


Mi a nem érthető azon, amit utoljára leírtam? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem értetted meg amit ott leírtam... meg azt se teljesen amit kezdésnek írtam.

2011. máj. 30. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!