Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szelídíthetném meg a...

Hogy szelídíthetném meg a kiscicát?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami macska centrikus,de pár napja egy kis cicát fedeztem fel a kerti grill mögött. Olyan 3-4 hetes lehet,szerintem elhagyta az anyja. Nagyon megsajnáltam szegényként,vittem ki neki egy kis tejet. Másnap reggel kimentem megnézni,ott nyávogott,így vittem neki újra tejet,aztán vettem a boltba kiscica konzervet. Azóta minden este,meg reggel megetetem,már előjön mikor hallja,hogy jövök,de nem hagyja magát megsimogatni. Amíg eszik,leszoktam ülni a földre,és ha befejezte,akkor zörgök neki a kulcstartómmal,ha leteszem a földre szívesen játszik vele. Mit csináljak vele,hogy odajöjjön hozzám? Eltudnám kapni,de nem akarom,hogy trauma érje,vagy bármi,egészen megkedveltem a kis dögöt. :-)
2010. júl. 28. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Türelmesnek kell lenni biztos nem látott még embert azért fél.
2010. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

nagyon jó, ahogy most csinálod. Szépen, fokozatosan. Vigyél neki valami finomat, vegyél a kezedbe egy könyvet és üldögélj ott, olvasgass, szokja a jelenlétedet.

Csinálj neki valami kis fészket, alvóhelynek.

Sikerülni fog. Teljesen jó a módszered

2010. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
68%
Esetleg még próbáld kézből etetni
2010. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,igyekszem! :-)
2010. júl. 28. 22:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves tőled, hogy a szíveden viseled a szerencsétlen pici cica sorsát. (Aki így valószínű szerencsés lesz.)

Én is fogadtam be így cicát. Először meg se lehetett közelíteni, csak leraktam neki a kaját meg a tejet, és távolról figyeltem. Minden nap egyre közelebb engedett magához, kb. 1 hét múlva meg tudtam fogni, és bevinni a házunkba, udvarunkba. Pár nap múlva az otthonának tekintette a helyet, minket pedig a családjának. Ez 3-4 éve történt, nagyon hálás kis cica lett belőle.

Úgyhogy drukkolok neked, írd majd meg a fejleményeket.

2010. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Adjál neki nevet és hívogasd amikor mész felé!

Megszokja a hangod és már távolról örülni fog neked.

Előbb-utóbb odajön majd hízelkedni is.

2010. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-4 hetes cicának nem egy életbiztosítás egész nap egyedül kint lenni.


Trauma ide vagy oda, én mielőbb befognám, és irány az állatorvoshoz kivizsgálásra. Kb. 1 hétig, amíg meg nem szokik, ki sem engedném.


Persze csak akkor így, ha a barátkozós megoldás nem halad elég gyorsan, és egészen biztos lennék abban, hogy el tudom kapni. Mert erre lehet, hogy csak egy dobás van...

2010. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a tanácsokat, a cicus remekül van,otthon érzi magát a kertben,és már magától jön dörgölőzni. :-) Marlboro lett a neve,mert pár napja az üres cigis dobozommal játszott,nagyon aranyos volt. :-)
2010. aug. 9. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!