Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu kérdés? (kérdésed túl...

Degu kérdés? (kérdésed túl rövid bla bla)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy vagy 2 degum. Az egyik nagyon aranyos, szelíd, nem harapós. A másik viszont nagyon harapós. Valahogy meg tudnám szelidíteni?
2011. jún. 21. 21:44
 1/6 tetris ***** válasza:
49%

Amikor évekkel ezelőtt a fiam deguja megharapta az újjamat, majdnem bepisiltem úgy fájt. Tök kedvesen, szelíden, lassan nyúltam feléje, hogy megsimogassam, mire akkorát belémmart, hogy még a könnyem is kicsordult.

Na, repült is a degu a francba ki a kertbe.

Úgy látszik deguja válogatja, melyik harapós, melyik nem.

Nem vagyok büszke rá, hogy kilódítottam szegényt a kertbe, de akkor olyan mérges voltam, hogy majd szétvetett az ideg. Remélem azóta szegényke megtalálta a helyét, és jól van. Olyan lelkiismeretfurdalásom van, amiért kihajítottam.

A fiam kapott helyette japán táncoló egereket. Na, azok nem harapnak.

2011. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző: bocsánat, de ez durva. Azt hiszed, hogy ha életedben nem tettél semmit a szelídségéért, majd hasraesik előtted? 15 éves létemre harapott patkány, csincsilla, görény, tengeri malac, és nem csordult ki a könnyem, sőt, még a kezemet sem rántottam el, mert a szelídítéshez ÖNURALOM kell. Ha a gyereked megharap kivágod a híd alá?... Pláne, hogy egyedül volt... A degu egyedül depressziós=vad lesz, bele is halhat.

Már bocsánat a hangnemért, de ez... ha egy állatot megveszel, akkor haláláig felelősséggel tartozol érte, függetlenül a viselkedésétől és az állapotától. A másik: elengedni... mit vártál vele? Az ilyen embereket soha nem fogom megérteni.

Az nagyon jó, ha egyikük szelíd. Amikor a szelídet kézbe veszed, tartsd a másik előtt, vakargasd, hogy a félős lássa, ez jó. Amelyik a kezedben van, annak adj jutalmat. A másikról: vad, vagy csak harap? Tehát, ha tegyük fel, eszik, és odanyúlsz a ketrechez, odarohan, hogy megharapjon? Ha nem, akkor félig már nyert ügyed van. Találj ki valami olyan jutalomkaját, amit semmikor máskor nem kap, és nagyon szeret. Csak ne legyen cukros! Csald oda a ketrechez, és adogasd neki kívülről. Minél kisebb mennyiségben, hogy sokáig lehessen. Amikor eszik a tálkából, nyúlj be hozzá, hogy el kelljen viselnie. Lehet, hogy megharap, de ne rántsd el a kezed, és legyél magabiztos, ne félj, mert érzi rajtad, és csak rosszabb lesz. Nyújts felé jutalmat. Nyilván a másik is odamegy, és ez is jó. Amikor a szelíd odamegy, simítsd meg. A félőst is, bár ő lehet elugrik, nem ismerem, hogy tudjam a reakcióját. Ha már biztosan elveszi a kezedből a kaját ketrecen belül, akkor emeld magasabbra a kezed, hogy ágaskodnia kelljen. Ha már nem harap, akkor minél többször vedd ki, hiába menekül, megszokja, majd megszereti. Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj.

2011. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egy kicsit a degukról... Kb 2 hónapos korukba kerültek hozzám kb most 4 hónaposak lehetnek. A harapós degum igazából nem nevezhető vadnak, csak akkor szokott megharapni ha a kezemben van, máskor nem. Tegnap is annyira megharapott hogy feldagadt a kezem. Nem tudok mihez kezdeni vele, viszont nem hagyom rá a dolgot. Minél többször harap meg, annál többször veszem ki a ketrecből. Nagyon nagy a ketrecük is és nagyon sok szeretetet kapnak. Naponta többször is kiengedem őket, jól érzik magukat, ugrándoznak. nem tudom mért harap meg folyton :/
2011. jún. 22. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
/OFF/ mi a különbség a degu és a patkány közt???
2011. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A degu kisebb, bojtos a farka, más a testfelépítése, máshol él, mást eszik. A feje kerekebb, a testalkata tömzsibb. A karmai hosszabbak, az ujjacskái merevebbek. Nekem mindkettő van:)

Akkor adj neki jutalmat, amikor a kezedben van, és ha megharap, tedd vissza, rá se nézz negyed óráig, közben a másikkal foglalkozhatsz. Utána újra, vedd ki, ha megharap, szidás, vissza, ha nem, akkor jajj, ügyi vagy, és jutalom. Idővel megérti, ne félj.

2011. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és akkor harap meg, amikor a kezedben van, vagy akkor, amikor megfogod? Valószínűleg valami rossz élménye lehetett, azért ilyen. Ezt kell oldanod benne. Gondolom nem egyből nagyot harap, nem úgy szokták, amikor kicsit harap akkor elég, ha az orrát megnyomod, vagy ráfújsz, azt nem szeretik, és ejnye-bejnye, vagy az, amit az előtt írtam. 2. voltam, sok sikert:)
2011. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!