Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon mi lehet az oka, hogy...

Vajon mi lehet az oka, hogy két hörcsögöm meghallt egymás után (üzletben vettem őket ugyanabból az alomból voltak)?

Figyelt kérdés

Szóval nemrég vettem egy hörcsögöt aki másnap reggelre elpusztult.Aztán vissza mentünk az Állatkereskedésbe és mondtuk hogy mi történt és adtak nekünk másik hörcsögöt ..

nagyon egészséges volt.Gondoztam,enni inni adtam neki.Egy hét után a másik hörcsög is elpusztult.(egyébként gondozás felől tapasztalt vagyok mert márt ezelőtt is volt hörcsögöm)a kérdésem pedig mégegyszer az lenne hogy szerintetek mégi mi lehet ennek az oka hogy mind a kettő elpusztul????


2011. júl. 6. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy az állatkereskedésben szedett össze valamit, vagy van ott valami vírus, ami megfertőzte ott a hörcsögöket.
2011. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mert még ha az egyik pusztul el mert gyengéb vagy ilyesmi de a masik nagyon eleven volt..és ő is...
2011. júl. 6. 16:11
 3/6 A kérdező kommentje:
hát igen meglehet én is gondoltam márt erre.
2011. júl. 6. 16:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésben nem ajánlatos hörcsögöt venni sajnos. Ott szinte biztos a beltenyészet és legtöbbször nem is annyi idősek, mint amennyinek mondják őket, mivel az ő céljuk nem a hörcsög jóléte, hanem a profit. Nem is kapnak elég figyelmet és az is előfordulhat, hogy egyet kettőt leejtenek (ez egyszer a szemem láttára történt és azzal a mozdulattal vissza is dobta a többiek közé), szóval egy ilyen nagyobb esés után is lehet belső sérülése, amit nem tudsz megállapítani. Szerintem vegyél inkább tenyésztőtől, ott nagyobb is a színválaszték és biztosan egészséges, tiszta vérvonalú kisállatot kapsz. Ha nem vágysz különleges színekre, akkor még az ára sem lesz feltétlenül magasabb, de ha még az is lenne, akkor is megéri, hogy egy kiegyensúlyozott egészséges állatka gazdija lehess.:)
2011. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
am a legelső hörcsögömet amikor vásároltam azt mondták hogy lány és később pedig kiderült hogy fiu...
2011. júl. 7. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Igen, ez is elég gyakori, sokszor hallottam már ezt másoktól. Gondolhatod mennyire hozzáértők dolgoznak egy állatkereskedésben, mikor egy ilyen egyszerű dolgot sem tudnak eldönteni.

Én két oldalt tudnék a figyelmedbe ajánlani:

[link]

[link]

A walhallából már nekem is van hörcsögöm és nagyon szép egészséges jószág, de a másikkal is felvettem már a kapcsolatot és lehet, hogy a következő csöppségem onnan lesz.:)

2011. júl. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!