Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl fogyókúra? (többi lent)

Nyúl fogyókúra? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy a nyuszim kezd elhízni. Érzem a gerincét, de már egy fokkal haloványabban. Hogyan tudnám fogyóztatni? Az oké, hogy a napi 1xi egy maréknyi kaját lecserélem félmaroknyira, de hogy futtassam, mozgassam többet? Néha rájön az 5perc, és akkor sprintel mindenfelé, de az 2 naponta van csak kb. Hogyan tudnám mozgatni?
2011. júl. 10. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

vegyél neki pórázt és vidd ki sétálni olyan helyre, ahol nem járnak kutyák.

imádni fogja, az enyém is mindig beindul, ha kint lehet a fűben

2011. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Normális étrend mellett nem fog elhízni. :)

Milyen táppal etetsz? Pl. a Vitakraft-ot nem ajánlom, nagyon hízlaló. Sokkal jobb helyette a Versele-laga Cuni Complete. Fehérje, zsír és rosttartalma ideális!

A répa mennyiségét is lehetne csökkenteni (ha pl. naponta kap), az sem egy fogyókúrás dolog.

Széna legyen a fő tápláléka! Széna és táp, ez elég. Bár gondolom ilyenkor nyáron kap salátát és egyéb finomságokat, az sem baj, de mértékkel!


[link]


Az én nyuszim a kertben is szabadon lehet, de sohasem szokott rohangálni, inkább csak szaglászik, füvet rágcsál.. néha kutyákat kergeti :D ő sem mozgékony.. :)

2011. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a táp adagját leveszed, az szerintem már jó kezdet. Nem tudom, mennyi gyümölcsöt meg répát adsz neki, de ha sokat, az is lehet gond, végül is az mind hizlalja. Lehet, hogy inkább petrezselymet, füvet meg pitypangot kellene többet ennie, azok talán nem olyan kalóriadúsak. A pórázon sétáltatás jó ötlet, az én nyuszimra is rájön a rohangálhatnék, ha kint lehet a zöldben, csak úgy futok utána! És egész hosszan képes olyankor szaladgálni.
2011. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Vitakraft Emoiton Beauty-val etetem.

Sárga répát ritkán kap, heti pár alkalommal, mert nagy a cukortartalma, csak most a papáméknál volt pár hétig, és ott naponta kapott répát és kukoricát.

Szénát azt eszik, nonstop ;)

2011. júl. 10. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor biztosan a megváltozott étrend volt a gond. A kukorica is hizlal, nem csak a répa. Szerintem ha visszaállsz a régi étrendre, és csökkented a táp mennyiségét, lemegy az a pár fölös deka. Bocs a kérdésért, de nyaralni voltatok, azért volt a papádnál? Hogy bírtad a hiányát?
2011. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!