Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aggódom a hörcsögeimért. Mit...

Aggódom a hörcsögeimért. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van 2 dzsungáriai hörim, 1évesek mind a ketten és ahogy látom nagyon rosszul viselik ezt a meleget. Mindig együtt alszanak, de most az egyik a terrárium egyik végében a másik a másik végében alszik. Tegnap legyeztem őket, aminek nagyon örültek. Elvileg birniuk kéne a meleget nem? Félek,, hogy meghalnak, mert 2éve igy halt meg a tengeri malacom is:S
2011. júl. 10. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
velem is ez van, de nekünk légkondi van. nektek ez nem lenne megoldható? vagy esetleg ventilátor? ha meg egyik sem, akkor a te hibád h nem gondoltál erre előbb, főleg ha már a tengerimalacoddal is megesett.. =/
2011. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszerezni légkondit, vagy ventlátort, de ha nagy venti lesz, ne közvetlenül az akváriumba tedd, mert akkor a tornádó miatt halnak meg! Legegyszerűbb megoldás ha beszerzel egy PCventilátort((számítógépbe való ventilátor)) és azt felszereled, úgy hogy az akvárium egy részét((ne az egészet)) fújja, így ha melegük van oda mennek, ha fáznak, akkor máshová!
2011. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem tudod őket árnyékos helyre rakni pl előszoba, fürdőszoba? nekem is 2 ilyen hörcsögöm volt és mivel árnyékos hüvösebb helyen voltak ezért nem volt probléma pedig panelba laktunk.
2011. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ilyenbaromságra ne költs azért. nem te tehetsz róla h van 35 fok másnap meg 20.. egyszerűen rakd árnyékosabb helyre bár szerintem azért annyira melegük nincs. és ne tartsd együtt őket egy helyen mert meg is ölhetik egymást. a szabadban is csak akkor "találkoznak" ha párzási időszak van. és mielőtt azt írnák le h a kereskedésekben is együtt alszanak az azért van mert még nem ivarérettek és valószínűleg egy alomból származnak. erről jut eszembe ha egy helyről vetted őket pont fiú és lány nagyeséllyes beltenyészet jön létre. szóvalrakd őőket külön.
2011. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves első, bocsi, hogy a hörcsögök mellé nem vettem egy komplett klíma berendezést!


Árnyékos helyen vannak nagyjából egyébként.


Nem teszem őket külön, mert szeretnek együtt lenni. Amikor először raktam őket egymás mellé akkor sem támadták meg egymást. Mindent együtt csinálnak, együtt alszanak, esznek, isznak, együtt hajtják a mókuskereket, soha nem bántották még egymást. Amikor kiveszem az egyiket játszani akkor a másik keresi a társát, hogy hova tünt. Tavaly ilyenkor kerültek össze.

2011. júl. 10. 19:00
 6/9 anonim ***** válasza:
majdnem fognak együtt lenni.. :/ ha megölik egymást. mind1 én csak leírtam a véleményemet. :d bár egy év az atért sok. kitudja lehet h nem is annyira jellemző ez a dolog a hörcsögökre? amúgy tesvérek és egy neműek?
2011. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is tedd őket külön, mert kiszámíthatatlanok egymással szemben, lehet hogy most jól elvannak, de 1 hónap múlva váratlanul úgy összeverekednek hogy komoly sérüléseket szerezhetnek, én tapasztalatból mondom!

Én úgy oldom meg a szíriai aranyhörcsögöm hűtését, hogy ha látom, hogy nagyon melege van akkor vizes ronggyal jól áttörölgetem őt, nem megfürdetem, csak a vizes ronggyal törölgetem és utána már jobban érzi magát. :) És ő is árnyékos helyen van a szobának egy sötét sarkában.

2011. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a tippet ezt kipróbálom :)


Nem testvérek, az egyik fiú a másik lány.

2011. júl. 11. 13:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz, minél idősebbek, annál nagyobb a kockázata a bunyónak. Csak nehogy egyik reggel arra ébredj, hogy kinyírták egymást, vagy egyik leszedte a másik fejét... Nem szép látvány! Tegyél be nekik mélyhűtött csempét/járólapot, vagy jégakkut a terra tetejére, vagy fém dobozba beletéve be a ketrecbe. Vagy rongyba csavarva fagyasztott vizet. Fölösleges mindenféle ventilátor, többet árt, mint használ...
2011. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!